Bu yazımızda yeni model varaklı aynaları ele alacağız. Birbirinden güzel ihtişamlı varaklı ayna resimlerini konu altındaki galeriden inceleyebilirsiniz.

Dekorasyonu daha özel ve çekici kılan ufak ayrıntılar arasında bulunuyor aynalar, geçmişten günümüze bir çok değişik form ile karşımıza çıkan süsleyici ayna modelleri arasında önceden moda olan ve görkemli görünümleri ile varak aynalar son zamanlarda tekrar daha önceki popülerliğini kazanmış görünüyor. Klasik , avangard hane dekorasyonlarında ilk bakışta dikkatleri üzerine toplayan, zengin duruşu ile kalite ve tarz kazandıran 2016 varak ayna modelleri ile mekanda istediğiniz çarpıcı tesiri kolayca yakalayabilirsiniz.

Varak aynalar oldukça dikkat çekici tasarımlar olduğundan mekanın kalitesini ve tarzını yansıtması hesabına kullanılacağı alanlar oldukça ehemmiyetli. Bu denli büyük ve dikkat çekici bir aksesuar için en uygun alanların başında oturma odaları, yatak odaları ve evin giriş alanları geliyor. Varak ayna modelleri klasik iç mekan dekorasyonunda salonda olduğu kadar yatak odası ve antre , hol alanları içinde mükemmel bir tesir yaratacaktır. Mekanda doğru tesiri yaratmak için hanenizde kullanacağınız aynaları seçerken dikkat faktörüz şart olan bir takım belli başlık kaideler bulunuyor, dilerseniz kısaca ayna seçerken nelere dikkat edilir kısaca söz edelim…

Aynalar ile dekorasyonda doğru tesir yaratmak

  • İç mekan dekorasyonun değişmez kaideleri arasında mekanın tarzına uygun aksesuarlar seçilmelidir , aynalar içinde bu kaide geçerlidir.
  • Diğer dikkat edilmesi şart olan nokta ise varak ayna modelini kullanacağınız alanın büyüklüğüdür. Ayna seçerken mekanın büyüklüğünü kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız.
  • Mekan şayet keskin hatlara sahipse , seçeceğiniz ayna modelleri mutlaka köşeli olmalıdır.
Aynaların tesirlerinden yararlanın

Aynaları hangi alanda kullanırsanız kullanın kesinlikle mekana katacağı tesirlerden faydalanmalısınız , aynaların iki değişik kullanım emeli vardır , işlev ve dekorasyon.. Aynaların mekana kattığı bir çok farklı tesiri vardır , belkide hiç dikkat etmediğiniz yada önceden duymadığınız.. Bunlardan ilki ;

Küçük alanları genişletin;

Dekorasyonda kimi ufak hileler vardır , bunlardan en ehemmiyetlisi aynalar ile yapılan küçük mekanları olduğundan daha geniş göstermesidir. Küçük mekanlarda seçeceğiniz doğru süsleyici ayna modelleri ile mekanı daha geniş gösterebilirsiniz , bu ufak bir göz yanılmasıdır ancak oldukça tesirlidir.

Görkemli bir Görünüm

Yazımızın asıl konusu olan altın varaklı aynalar , yemek odası gibi bir arada vakitlerin geçirildiği ortamlarda bambaşka bir tesir yaratacaktır , bilhassa klasik dekore edilmiş yemek odalarında duvara asacağınız büyük ve görkemli varak aynalar mekanı görsel açıdan zengin ve görkemli bir tarz katacaktır.

yemek odası için varaklı ayna modeli

yemek odası için varaklı ayna modeli

Daha Aydınlık bir ortam

Mekanda ayna kullanımının etkilerden söz etmiştik , bunlar arasında mekanı daha aydınlık göstermesi örnek olarak gösterilebilir. Nasıl ? Özellikle pencere karşısına yerleştirilen aynalar ortamın daha aydınlık bir görünüme sahip olmasında büyük rol oynar.

Ayrı olarak ufak bir anımsatma yapalım , tavanda kullanılan aynalar , tavanın olduğundan daha yüksek olarak idrak etmesini sağlayabilir , buda ufak göz yanılmaları arasında gösterilebilir.

Beğeneceğinizi düşündüğümüz birbirinden şık ve görkemli varaklı ayna modelleri galerimizde sizleri bekliyor , ayrı olarak varaklı aynalar ile dekorasyon ipuçları veren görseller sizlere esin verecektir.

FOTO GALERİ / İhtişamlı Varaklı Aynalar


(Bu yazıya 3 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 4,33 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.