Mutfak Dekorasyonu

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Tarafından yazılmıştır Admin

Yemek odası evin belki de en keyifli sohbetlerinin yapıldığı, sevdiğiniz insanlarla, misafirlerle eğlenceli vakit geçirdiğiniz hatta zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız bir alandır. Arkadaşlarınızla, ailenizle geçireceğiniz o güzel zaman için birçok hazırlık yapılır. Ama en önemlisi yemek odasının dekorasyonunun nasıl olduğudur. Yemek hazırlıklarından önce herkesin ilk baktığı şey genellikle dekorasyon olur.

Neredeyse her evde yemek odası, salonun olduğu odada bulunur. Kalabalık misafirler geldiğinde yemek için orası tercih edilir. Salonun içerisinde bulunan bu alanın dekorasyonu da salon ile uyumlu olmalıdır. Evin iç tasarımının birbirini tamamlayan havasını bozmaması gerekir. Ayrıca yemek odasında çok fazla eşyadan kaçınmakta fayda var. Bazı temel eşyaların olması yeterlidir.

 

Yemek Odasında Kullanılması Gereken Renkler

Genellikle en şık ve gösterişli yemek odası dekorasyonlarında kontrast renkler kendini belli eder. Küf yeşili ve kahve tonlarının açık renkli mermer desenli masalar ile oluşturduğu bütünlük hemen göze çarpar. Ya da mavi ve kırmızı tonlarının epoksi masa ile uyumu, sıcak ve samimi bir ortam oluşturur. Renk seçimi de aslında biraz salon dekorasyonuna bakılarak tercih edilir. Ancak salon dekorasyonuna zıt bir şekilde tasarlanmış yemek odası dekorasyonları da düşünüldüğü kadar kötü değildir.

Minimal ve modern bir yemek odası istiyorsanız kesinlikle beyaz, krem tonlarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Duvar rengi için çok uygun olacaktır. Ancak yemek masasında ise biraz çiğ kalabilir. O yüzden duvarları açık renk yapma düşünceniz varsa yemek masasını biraz daha koyu renk tercih edebilirsiniz. Koyu renk duvar içinde açık renk eşyalar, mobilyalar seçmenizde fayda var.

Yemek Odasında Kullanılan Eşyalar

Yemek odasını oluşturan en önemli eşyalardan biri yemek masasıdır. Yemek masasını yerleştireceğiniz yeri iyi belirlemeniz gerekir. Ne salonunuz çok küçük gözüksün ne de yemek odanız. Yemek masası modelini seçerken de salon dekorasyonunuzdan yardım alabilirsiniz. Salon dekorasyonunuza göre modern, şık, klasik ya da avangard tarzda bir yemek masası seçebilirsiniz. Yemek masası ile uyumlu sandalyeleri de unutmamak gerekir. İsterseniz yemek masasının olduğu kısma halı düşünebilirsiniz. Ancak bu genellikle yemek odası dekorasyonunda çok tercih edilen bir eşya değil. Şık bir konsol ya da dresuar yemek odanıza çok yakışacaktır.

Misafirleriniz için sakladığınız yemek takımlarınızı, sofra sunumlarınızı oraya rahatlıkla koyabilirsiniz. Sizin için büyük kolaylık olacaktır. Ayrıca konsol ya dresuarın hemen üzerine şık bir aynada düşünebilirsiniz. Konsolun üzerine koyacağınız abajur ya da şamdan gibi dekoratif ürünlerde yemek odanızı çok şık gösterecektir. Sadece salonun aydınlatması yeterli olamayacağı için yemek masasının hemen üstüne hoş bir sarkıt avize müthiş duracaktır. Bunlar aslında biraz sizin dekorasyon zevkinize göre şekillenecektir. Sarkıt avize yerine lambader gibi aydınlatma ürünleri de kullanabilirsiniz. Son dokunuşlar olarak çiçekleri de bu güzel yemek odası dekorasyonunda unutmamak gerekir. Boş kalan alanın büyüklüğüne göre renkli saksılarda çiçekler tercih edebilirsiniz.

 

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Modern Mutfak Dekorasyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑

İlginizi Çekebilir : Modern Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.