Bahçe Dekorasyonu

Yaz Bahçesi Ve Bahçe Teras İçin Dekorasyon Önerileri

Tarafından yazılmıştır Admin

Yaz Bahçesi İçin Dekorasyon Önerileri

İlkbahar mevsiminin kendini göstermeye başladığı bu günlerde herkes yaz geliyor diye sevinmeye başladı. Sıcak havaların yaklaşmasıyla birlikte bahçeli eve sahip olan birçok insan bahçesi için yeni hazırlıklar, temizlikler, farklı dekorasyon modelleri yapma gibi düşüncelere girdi. Bu sadece bahçesi olanlar için geçerli değil aslında. Evlerinde balkona sahip olanlarda en az bahçe dekorasyonu kadar şık tasarımlar yaratabiliyor balkonları için. Ancak bahçeli evin havası bir farklı oluyor. Eğer şehirde yaşıyorsanız ve işten dolayı tatile gitme fırsatı bulamıyorsanız eve geldiğinizde soluğu hemen bahçede alabilirsiniz. Sizi kısa süreliğine de olsa şehir hayatındaki kaostan, karmaşadan ve insanlardan uzaklaştırarak, huzur dolu birkaç saat geçirmenizi sağlar. Sıklıkla vakit geçireceğiniz bir alan haline dönüşen yaz bahçelerinin dekorasyonu sizin için daha da büyük önem taşır.

Yaz Bahçesi Nasıl Dekore Edilir?

Ailenizle, sevdiğiniz insanlarla vakit geçireceğiniz en keyifli alanlardan biri evin bahçesidir. Yazın büyük bahçelerde kalabalık yemeklerin yendiği, keyifli sohbetlerin ve kahkahaların bol olduğu zamanlar yaşanır. Bu güzel vakitlere eşlik etmesi için yaz bahçesi şık, modern ve hoş bir şekilde dekore edilir. Peki, bu dekorasyon nasıl olur? İlk olarak bahçenizin büyüklüğü ölçülerek işe başlanır. Eğer büyük bir bahçeniz varsa rahatlıkla bahçe mobilyalarını tercih edebilirsiniz. Ancak bahçeniz küçük ise alanı daha da küçültmemek adına bahçe mobilyası kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Mobilyanın yanı sıra bahçe dekorasyonunda kullanılan aksesuarlar da büyük önem taşır. Detaylı olarak sizlere bahsedeceğimiz büyük yaz bahçesi dekorasyonundan fikir alabilir, bilgi edinebilirsiniz.

Büyük Yaz Bahçesi Dekorasyonu

Büyük yaz bahçesi dekorasyonunu ele alacak olursak eğer yerlerin tamamen çim olmasına bizce dikkat etmelisiniz. Konu yaz bahçesine eşya almaya geldiğinde ise ahşap, bambu veya hasır mobilyalar tam yaz havasına ve bahçeye uyum sağlayacaktır. Tercihinizi birinden yana kullanabilirsiniz. Mobilyanın malzemesini seçtikten sonra sıra modelinde. L koltuklar evde olduğu kadar yaz bahçesinde de çok seviliyor. İsterseniz L şeklinde hasırdan yapılmış, şiltelerin rengini sizin belirlediğiniz bir ürün tercih edebilirsiniz. Bu tarz mobilyalar hem yazlıklar hem de bahçe dekorasyonunda en çok tercih edilenlerdendir. Mobilyalarınızın olduğu kısma sevdiklerinizle rahat sohbet edebilmek için bir kamelya da düşünebilirsiniz. Aynı zamanda sizi olası yaz yağmurlarından da koruyabilir.

Kamelya için öneriler

Küçük bir öneri de bulunmak isteriz. Eğer kamelya yapacaksınız altını mutlaka çim değil de tahta döşemenizde fayda var. Kamelyanızda akşamda oturup keyif yapmak isterseniz aydınlatma olarak kablolu led ışıkları kamelyaya sararak kullanabilirsiniz. Bahçenin belli bölgelerine koyacağınız lambader tarzı aydınlatmalarda sizin için bir seçenek olabilir. Bunların yanı sıra kamelyanızın etrafına ekeceğiniz ağaç ve farklı çiçek türleri dekorasyonunuza ayrı bir renk katacaktır. Eğer çocuklarınız varsa onlar içinde eğlenceli bir alan yaratabilirsiniz. İki ağaç arasına hasır ip ile bağlanmış tahta salıncak hem dekorasyonunuzu tamamlar hem de çocuklarınızın da keyifli vakit geçirmesini sağlar.

İlginizi Çekebilir : Bahçe Dekorasyonu Kamelya, Teras Bitkileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.