Yatak odanıza mistik bir dokunuş yapmak için yatak odalarında uzak doğu stili yaratabilirsiniz. Yatak odaları günün yorgunluğunun atılmasını sağlayan, evin en önemli ve değerli kısımlarından biridir. Yoğun ve koşuşturmaca dolu bir günün sonunda rahat ve ferah bir yatak odasında dinlenerek vakit geçirmeniz güne daha zinde ve pozitif başlamanızı sağlayacaktır. Uzak doğu stili yaratabileceğiniz bir yatak odası dekorasyonu yapmak için ahşap malzemeler, olabildiğince az mobilya, pastel ve doğal renklerden faydalanabilirsiniz. Yatak odanızda uzak doğu rüzgarlarını estirmek istiyorsanız özellikle yatak örtülerinizi uzak doğu esintili motiflerden kullanmaya dikkat etmelisiniz. Uzak doğu desenlerine sahip bir nevresim takımı seçerek yatak odanızın büyük bir bölümünü tamamlayabilirsiniz.

Uzak Doğu Stili Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir

Uzak doğu stili yatak odası dekore etmek için öncelikle uzak doğu desenlerine ve rengine sahip bir nevresim takımı seçerek işe başlayabilirsiniz. Yatak odanızda uzak doğu esintisi oluşturmak için hasır ve rattan ürünler de kullanabilirsiniz. Uzak doğu stilinin en önemli ögeleri renkler ve objelerin formudur. Uzak doğu stili yaratmak için mavi, turuncu, sarı, kırmızı, beyaz, yeşil gibi renkleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Uzak doğu stili yatak odaları genellikle oryantal desenlerin, ahşap ve oymalı mobilyaların ve zengin ev tekstili ürünlerinin hakim olduğu odalardır. Uzak doğu stili odalarda en önemli şeylerden biri de aydınlatmalardır.

Uzak Doğu Stili İle Huzurlu Uykular

Uzak doğu stili yatak odası dekorasyonu için aydınlatma olarak kandiller, mozaik lambalar, fenerler ve özellikle de dekoratif mumları tercih edebilirsiniz. Perde olarak da oryantal desenlere sahip ev tekstili ürünlerini tercih edebileceğiniz uzak doğu yatak odaları için aksesuar olarak pirinç, bakır, dökme ve seramikten yapılmış bibloları tercih edebilirsiniz. Uzak doğu tarzı yatak odası için genellikle loş ışıklar kullanmaya dikkat etmelisiniz. Bol ışıklı aydınlatmalar yatak odanızın ruhuna aykırı duracağından bunları tercih etmekten kaçınmanızı tavsiye ederiz. Yatak odanızda huzurun be dinginliğin hakim olmasını istiyorsanız uzak doğu stili tam size göredir. Yatak odanızın dekorasyonunu tamamlayarak rahat ve konforlu uykuların tadını çıkarabilir, güne pozitif ve zinde uyanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Çarpıcı Yatak Odaları başlıklı yazımızda Klasik Yatak Odası Tasarımları, Modern Yatak Odası Modelleri ve yatak odası tasarımları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.