Genel Dekorasyon

Vizon Rengi İle Ev Dekorasyonu Fikirleri

Tarafından yazılmıştır Admin

Vizon Rengi İle Ev Dekorasyonu Fikirleri

Ev dekorasyonlarında sadelik ve şıklığın ön planda olmasını isteyenlerin severek kullanacağı bi renktten bahsedeceğiz sizlere. Vizon rengi, krem ve kahve tonlarına yakınlığı ile son zamanlarda ev dekorasyonlarının aranan rengidir. Ev dekorasyonunuzun daha asil durmasını sağlar. Her odada rahatlıkla kullanabileceğiniz bu renk aynı zamanda estetik bir görüntüye sahiptir.

Vizon rengi ile ev dekorasyonu fikirlerinde seveceğiniz birçok tarz olacağına eminiz. Renk daha öncede söylediğimiz gibi krem ve kahve tonlarının arasında biraz kızıla kaçan bir renktir. Çoğunlukla duvar renginin yanı sıra koltuk takımlarında tercih edilen bir renktir. Bu renk tercih edilen koltuk takımlarının kumaşı genellikle soft kadifedir. Salon dekorasyonu haricinde yatak odasında da tercih edilen bir renktir. Doğru şekilde renk ve mobilya uyumu ile hem salonunuzda hem yatak odanızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Vizon Renginin En Çok Kullanıldığı Yerler

Vizon rengi parlak olmayan bir renk olduğu için her tarz ev dekorasyonuna uyum sağlamaktadır. Ayrıca parlak olmamasından dolayı ışığa göre renk değişimi de yapabilmektedir. Vizon rengini dekorasyonda kullanırken yanına yakın renkler tercih etmek gerekir. Örneğin krem ve bej renkleri, vizon rengi ile müthiş bir uyum sağlayacaktır. Salon dekorasyonunda duvar rengini açık krem yapıp mobilyaları vizon renkli seçebilirsiniz. Genellikle ev dekorasyonlarında en çok salon koltuk takımında kullanılır. Bunun yanı sıra yatak odası mobilyasında da tercih edilir. Çok sık olmasa da mutfak dekorasyonunda da vizon rengini görmek mümkündür.

 

Duvar rengi olarak biraz koyu kalacağından duvarda pek tercih edilmez. Unutmadan yemek odasında da bu rengin kullanıdığını not olarak düşelim. Ama isterseniz sadece televizyonun olduğu kısmı bu renk yapabilir geri kalan duvarları açık kreme boyayabilirsiniz. Ben vizon rengini çok seviyorum tüm duvarları bu renge boyamak istiyorum ancak oda karanlık gözükmesin diyorsanız size bazı püf noktalardan bahsedelim. Duvarları vizon rengine boyadıktan sonra ilk yapmanız gereken eve alınacak olan mobilyalar, eşyaları, dekoratif ürünleri açık renk seçmektir. Örneğin halını krem ve vizon geçişli renklerden tasarlanmış olan bir model tercih edebilirsiniz. Ya da yemek odası kısmını açık renk yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra alacağınız açık renk bir orta sehpa bile dekorasyonu çok değiştirecektir.

Canlı ve sıcak bir ev ortamı istiyorsanız eğer bu rengi kesinlikle evinizin dekorasyonunda kullanmalısınız. Yatak odasında da yatak başlığınızı, dolabınızı ya da komidininizi vizon renkle tasarlanmış olarak seçebilirsiniz. Mağazalarda bu renkle tasarlanmış ürün bulamazsanız özel olarak boyatabilir ya da kendiniz boyayabilirsiniz. Ayrıca salon dekorasyonunda duvar boyası olarak vizon çok şık durmasa da yatak odası dekorasyonunda vizon rengi kesinlikle çok hoş duracaktır. Eğer koyu duvar boyası seviyorsanız yatak odası bu renk için en iyi alandır. Mobilyalarını açık renk tercih ederek tasarımı tamamlarsınız.

 Salon Dekorasyonu na buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Duvar Dekorasyon Ürünleri Ve Hakkındakiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.