Mutfaklar genellikle evlerin en karışık yerleridir. Dekorasyon yaparken mutfak tasarımınızı titizlikle seçmeli, özenle dekore etmelisiniz. Mutfaklar çoğu evde gereksiz, ıvır zıvır eşyaların dolduğu, karmaşık ve karışık mekanlardır. Özellikle kadınlar mutfaklar için gördükleri her eşyaları almak istediğinden ve genellikle aldığından mutfakların doluluk oranı her alışverişte biraz daha artmakta ve karmaşıklaşmaktadır. Mutfak dekorasyonu yaparken mutfak araç gereçlerinizin sığabileceği kadar çok raf bulundurmaya dikkat etmelisiniz. Buzdolabı, bulaşık makinesi, ocak ve fırın gibi mutfakta bulunan beyaz eşyalarınızın rengi beyazsa, mutfağınıza renk katmak için mutfak mobilyalarınızı renkli seçmeniz gereklidir Mutfak dolaplarınızdan bazıları camlı kapaklı, bazılarını ahşap kapaklı seçerek bir kısım eşyalarınızı sergileyebilir, bir kısmını gizleyebilirsiniz. Şık mutfak dekorasyonu için yapılması gerekenler bunlarla sınırlı değildir.

klasik avrupa mutfak dekorasyonları

Şık Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Mutfağınızın şık ve eşsiz görünmesini istiyorsanız aydınlatmalar çok önemlidir. Ancak aydınlatma seçerken gözü yormayacak kadar aydınlık, uyku getirmeyecek kadar loş ışıklar seçmeye dikkat etmelisiniz. Mutfak dolaplarınızın renklerinin daha canlı ve parlak durması için bolca aydınlatma kullanmanız da fayda vardır. Şık mutfak dekorasyonları için aksesuarlar olmazsa olmazdır. Mutfağınız için aksesuar olarak gümüşlüklerinizi, küçük mutfak eşyalarınızı, dekoratif süsleri kullanabilirsiniz. Mutfağınız güneş alan bir yerdeyse eşyalarınızın güneş ışığı alarak solmaması için işlevsel ve şık bir perde de kullanmanız şarttır. Modern mutfak dekorasyonu için bağlamalı perde modellerini tercih edebilirsiniz.

 

Göz Kamaştıran Mutfak Dekorasyonları

Yemeklerinizi mutfakta yemeği tercih ediyor, konuklarınıza mutfakta ikram da bulunuyorsanız, mutfağınıza şık bir mutfak masası da gerekecektir. Mutfağınızda genel olarak soğuk renkler hakimse sıcak, sıcak renkler hakimse soğuk renkli bir mutfak masası tercih edebilirsiniz. Mutfak masanızın üst kısmından sarkan bir avize hem yemeklerinizi hem de mutfak masanızı olduğundan daha güzel göstereceğinden muhakkak kullanmanızı öneririz. Modern mutfak dekorasyonları için mutfağınızda bolca aksesuara yer vermeniz isabetli olacaktır. Mutfakta samimiyetten yanaysanız, mutfağınızda taş duvarlara yer vererek mutfağınızı daha samimi ve otantik bir hale getirebilirsiniz. Mutfak dekorasyon fikirleri arasından mutfağınıza en çok yakışan tasarımı seçerek mutfağınızı dekore etmeye başlayabilir, göz kamaştırıcı bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : En Yeni Mutfak Dekorasyonu Fikirleri başlıklı yazımızda dekorasyon çeşitleri, mutfak dekorasyon renkleri ve mutfak dizayn türleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.