Oturma Odası Mobilya Salon Mobilyası

Tv Ünitesi Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tarafından yazılmıştır Admin

Tv Ünitesi Dekorasyonu
Evimizin salonunda ya da oturma odasında izlemekten asla vazgeçemediğimiz, biraz ses olsun diye açtığımız televizyonlar her daim tv ünitesinin hemen üstünde yer alır. Çok fonksiyonel kullanıma sahip olan tv ünitelerinin üstüne televizyon haricinde süs aksesuarları da konulabilir. Ayrıca her tarza ve dekorasyona uyum sağlayacak tv ünitesi modelleri vardır. Salon ya da oturma odası dekorasyonunuza uygun olduğunu düşündüğünüz bir tv ünitesini tercih edebilirsiniz. Ancak hemen almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktaları var. Malzeme kalitesi bunlardan sadece biri. İsterseniz malzeme kalitesi haricinde başka nelere dikkat edilmesi gerekiyormuş birlikte bakalım.


Tv Ünitesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tv ünitesini evinizin hangi bölgesine konumlandıracağınıza karar vermiş olmanız gerekiyor. Ona göre tv ünitesi alırken uzunluk ve genişlik olarak bilgiler elinizde olmuş olur. Tv ünitesini koyacağınız yerin tamamını kaplayacak şekilde almamanızı tavsiye ederiz. Çünkü boydan boya bir uzunluk olduğunda hem görüntü olarak şık durmuyor hem de kullanışlı olmuyor. Alanınızı fazlasıyla kaplıyor.

Konumdan sonra ikinci dikkat edilmesi gereken nokta ise tv ünitesinin malzemesidir. Eve alınan her eşyada olduğu gibi tv ünitesinde de uzun ömürlü ve dayanıklı olmasına özen gösterilir. Ahşap bu konuda çok başarılı bir malzeme diyebiliriz. Kaliteli ahşaptan üretilen tv üniteleri tam istediğiniz gibi uzun ömürlü olacaktır. Kolay kolay eskimeyecek ilk alındığı görüntüsünü koruyacak bir tv ünitesi istiyorsanız malzemesi ahşap olanlara göz atmalısınız.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise dekorasyonudur. Tv ünitesini gösteren sadece ahşaptan yapılmış uzun bir masa değildir. Nasıl detaylar ile yapıldığı ve hangi aksesuarlar ile detaylandırıldığı da önemlidir. Kapakların kulplarından tutunda desen olarak yapılan oymalar, çizgiler odaya ve dekorasyona çok farklı bir hava katacaktır. Bazı tv üniteleri aynı zamanda kitaplık olarak da kullanılabiliyor. Evinizde kitaplık koymaya yeriniz yok ise böyle bir alternatifte düşünebilirsiniz. Kitaplık çok fazla gelir diyorsanız tv ünitesinin olduğu duvara iki raf monte edebilirsiniz. Şık mumlar, kitaplar, çiçekler ya da farklı objelerle dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Tv ünitesinin bulunduğu duvarı farklı bir renge boyayabilir, çıta uygulaması ya da duvar kağıdı yapıştırabilirsiniz. Ayrıca tv ünitesinin kapaklarınında değişiklik yapabilirsiniz. Normal kapaklı dolaplardan sıkıldıysanız sürgülü tv ünitesi dolabı tercih edebilirsiniz.

Genellikle dolapların kapalı olmasını tavsiye ederiz. Hem kalan birkaç eşyanızı da oraya koyarsanız hem de toz ve kiri içerisine toplamaz. Tv ünitesi dolabının üstüne istediğiniz aksesuarı rahatlıkla koyabilirsiniz nasıl olsa. Eğer tv ünitesi dekorasyonunda farklılık istiyorsanız şöyle bir önerimiz olacak. Televizyonu duvara gömüp etrafına ekstra bir panel yapıp led ışıklar ile dekore edebilirsiniz. İsterseniz duvara monte ettiğiniz televizyonun hemen alt kısmına suni bir şömine tasarlayabilirsiniz. Genellikle modern dekorasyona sahip olan evlerde çok fazla tercih edilir.

 

Oturma odası dekorasyonu linkine buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : 2019 Koltuk Takımı Trendleri başlıklı yazımızda berke mobilya, berke mobilya Blog ve yatak odası modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.