Bahçe Dekorasyonu Bahçe Mobilya Balkon Dekorasyonu Balkon Mobilya

Teras İçin Mobilya Ve Dekorasyon Fikirleri

Tarafından yazılmıştır Admin

Teras Dekorasyon Fikirleri

Sıcak havalar yaklaşmaya başladı ve birçok insanın aklında bu güzel havalarda ne yapmak istediklerine dair fikirler var. Bu güzel havaları değerlendirecek bir bahçeniz yok ise en güzel bir diğer seçenek ise evinizin terası oluyor. Her geçen gün değişen dekorasyon trendleri sayesinde teras içinde küçük değişiklikler yapmak istiyor insan. Şık bir zemin döşemesi, yeni çıkan teras mobilyaları ve dekoratif aksesuarlar ile yaza hazırlanmak bir başka olacaktır.

Teras dekorasyonunuzda uzun ömürlü mobilyalar kullanmak istiyorsanız, mobilyaların estetik olmasının yanı sıra dayanıklı olmalarına da dikkat etmelisiniz. Örneğin beyaz renk ve hasır ya da bambu mobilyalar teras dekorasyonunuza çok yakışacaktır. Ancak beyazın çok çabuk kirleneceğini düşünüyorsanız gri tonlarını da denemenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca büyük bir terasa sahipseniz dekorasyonunuza uygun yemek masası tercih ederek, arkadaşlarınızla, misafirlerinizle, sevdikleriniz ve ailenizle yemek yiyip yaz akşamlarında eğlenebileceğiniz, sabahlayabileceğiniz bir yeni ve keyifli bir alan tasarlayabilirsiniz. Veya hayal gücünüzü biraz daha genişletip bütün yaz sıkılmadan sevdiklerinizle izleyeceğiniz diziler ve filmler için bir sinema salonunu bile yaratabilirsiniz. Eğer böyle bir dekorasyon yapma düşünceniz varsa yapmanız gerekenler çok basit. Bir projeksiyon makinesi, birkaç renkli minder ve en tabiki önemli olan doğru ışıklandırma. Rahat, bohem bir görüntü vermek istiyorsanız küçük mobilyalar ve dekoratif kilimler gibi eşyalardan faydalanabilirsiniz.

 

Teras Mobilyaları ve Fiyatları

 Ferforje mobilyalar, uzun ömürlü olma açısından dayanıklı aynı zamanda şık seçeceklerdir. Terasınızı tek renk yapmak zorunda değilsiniz ve bizce renk kullanmaktan çekinmeyin. Ancak yinede canlı ve farklı renkler kullanırken dikkatli olun. Çünkü renk kullanımı bazen karmaşıklığa yol açabilir. Bu konuda kendinize güvenemiyorsanız eğer işini iyi yapan mimarlardan destek almayı düşünebilirsiniz.

Biraz teras mobilyalarının içeriklerinden bahsedelim. Seçeceğiniz mobilyaların her şeyden önce malzemesinin kalitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Güneş ve su gibi etkenlerden kolayca etkilenmeyeceğinden emin olmalısınız. Almayı düşündüğünüzden yerden bu konuyla ilgili sizleri bilgilendirmelerini talep etmeyi unutmayın. Teras mobilyaları gözünüze her ne kadar çekici gelse bile hemen aldanmayın malzemesi hakkında detaylı bilgi alın.

 

Konu modellere gelecek olursa eğer Hasır, bambu ve ahşap gibi bahçe dekorasyonunda gördüğümüz modeller teras dekorasyonunda da sıklıkla kullanılmaktadır. Aslında bu üç malzeme de dayanıklı ve kullanışlı içeriklere sahiptir. Önemli olan üzerlerine seçeceğiniz şiltenin konforu ve rengidir. Bu senenin trend rengi Ultimate Gray. İsterseniz bu rengi teras mobilyanız için düşünebilirsiniz. Ortaya şık bir bambu üzerine cam monte edilmiş bir sehap ile tamamlayabilirsiniz.

Fiyatlara gelecek olursak eğer, bambu, hasır ve ahşap olan mobilyaların fiyatları genellikle 3.000TL- 30.0000TL arasındadır. Ancak sıkı araştırmalarınızla güncel ve trend modellere 1.000TL-10.000TL gibi fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Ayrıca yazları açık olarak kullandığınız terasınızı kışın kapatıp bir odaya dönüştürebilirsiniz.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Modern Balkon Dekorasyon Önerileri ne buradan ulaşabilirsiniz.

↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑

İlginizi Çekebilir : Yaz Bahçesi Ve Bahçe Teras İçin Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.