Yemek odalarının olmazsa olmazı şüphesiz büfelerdir. Büfeler olmadan evinizin dekorasyonu eksik kalacaktır. Bu yüzden oturma gruplarınız ve yemek masanız ile uyumlu büfe edinerek ev dekorasyonunuzu tamamlamanız mümkündür. Odalarda dağınıklıktan kurtulmak için de oldukça yardımcı olan büfeler hem birçok eşyayı toplayarak evinizin derli toplu, sade olmasını sağlayacak hem de dekorasyonu tamamlayarak evinizin muhteşem görüntüye kavuşmasına yardımcı olacaktır. Yeni büfe modelleri bakarken dikkat etmeniz gerek en önemli şey vitrinin odanız ile uyumlu bir renk ve atmosferde olmasıdır. Vitrinler evdeki birçok ıvır zıvır eşyaları içine aldıklarından oldukça kullanışlıdır. Bunun yanı sıra vitrininizin camlı bölümleri ile üst bölümlerine süs eşyaları yerleştirerek odanıza renk katabilirsiniz.

Büfe Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Büfe seçerken mobilyalarınızla uyum içinde bir büfe seçmeniz çok önemlidir. Bunun yanında büfenizin mümkün olduğunca çok rafı ve kapaklı dolabı olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Ahşap büfe modelleri oturma odaları açısında oldukça kullanışlıdır. Büfenin üst kısımlarına çiçek, abajur, dekoratif taşlar, minik heykeller yerleştirerek odalarınızı renklendirebilir, muhteşem dekorasyonu olan bir eve sahip olabilirsiniz. Gümüşlük modelleri arasında seçim yaparken gümüşlerinize ve yemek takımlarınıza en uygun gümüşlüğünü almaya dikkat etmenizi öneririz. Birbiriyle uyum içinde olan gümüşlükler ve gümüşler odanızın havasını değiştirerek müthiş bir ambiyans oluşturacaktır. Büfenizin üst kısmına evinizle uyumlu bir ayna yerleştirerek evinizin daha büyük ve ferah durmasını da sağlayabilirsiniz.

Büfe Çeşitleri

İç dekorasyon tutkunları için evin en önemli parçalarından biri de şüphesiz büfelerdir. Masif büfeler son zamanlar da oldukça rağbet gören şık büfelerdir. Yalnızca ham ağaç kullanılarak elde edilen mobilya türü olan masif büfeler genellikle ceviz ağacından üretilmektedir. Doğal katı ağaç kerestesinden üretilen masif büfe klasik, sofistike, davetkar vurgularıyla yemek odalarına renk katmaktadır. Yemek odaları ve oturma odalarından samimi bir atmosfer yakalamak isteyenlerin tercihi olan masif büfeler işçiliğiyle göz kamaştırmaktadır. Masif büfe seçerken üst kısımlarında eşyalarınızı sergileyebileceğiniz açık veya camlı raflar olmasına dikkat etmenizi öneririz. Ahşap büfe denilince akla gelen masif büfeler evlerinize samimi bir ortamı sunarak güzel bir ambiyansa kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Salon Mobilyaları ile alakalı makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : En Güzel Kanepe Modelleri başlıklı yazımızda kanepe, kanepe modelleri ve modern kanepe modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.