Aydınlatma dekorunda önemli yere sahip olan avizeler ev dekorasyonunu tamamlayıcı bir etkiye sahiptir.  Her sezon ve mevsimde farklı model seçeneği sunan avize modelleri arasında karar vermekte zorlanabilirsiniz. Avize seçerken odanızdaki mobilyalara uygun avize seçmeye önem göstermelisiniz. Sıcak renklerin hakim olduğu odalara soğuk renkli avizelere yakışırken, soğuk renklerin hakim olduğu odalara sıcak renkli avizeler renk ve hareketlilik katmaktadır. Son dönemde oldukça rağbet gören sarkıt avize modellerinden birini seçerek avizelerinizi ışıl ışıl parlatabilir, yaşam alanlarınızı taçlandırarak evinizi şımartabilirsiniz. Bulunduğu mekanı hem güzelleştiren hem de aydınlanmasını sağlayan avizeler odaların dekorunu tamamlayan en önemli parçalardır. Güzel bir avize seçerek tarzını yansıtabilir, misafirlerinizi hayran bırakabilirsiniz.

Sarkıt Avizelerle Tarzınızı Yansıtın

Aydınlatmanın vazgeçilmez ögelerinden biri olan avizeler evlerin enerjilerini yükseltmekte, dekorasyonu tamamlayarak eve daha şık bir görüntü kazandırmaktadır. Özellikle sarkıt avize modelleri geniş tavanlı evlere oldukça zengin bir hava katmakta ve ortamın atmosferini ışıltılı hale getirmektedir. Modernden klasiğe her türlü ev dekorasyonuna uyum sağlayabilen sarkıt avizeler genellikle oturma odalarında tercih edilmektedir. Oturma odalarına avize seçerken mobilyalarınıza uygun avizeler seçmenizde fayda vardır. Şık avize modelleri arasında mobilyalarınıza uygun olanı seçerek dekorasyonunuzu tamamlayabilir, misafirlerinizi evinize hayran bırakabilirsiniz. Genellikle klasik mobilyalarla birlikte kullanımı tercih edilen sarkıt avizeler son günlerde oldukça rağbet görmektedir. Zenginliği, şıklığı ve zarafeti aynı anda vurgulamak için sarkıt avizeler tercih edebilirsiniz.

Avize Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avize seçerken bazı hususları göz önünde bulundurmanız avizenizin daha uzun ömürlü olmasına fayda sağlayacaktır. Çok fazla aydınlık gerektiren oturma odalarında bol ışık sağlayacak açık renkli avizeler tercih etmeniz gerekirken yatak odalarınız için daha loş ışık yayacak koyu renkli avizeleri kullanabilirsiniz. Oturma odası avize bakımından evin en önemli kısmıdır. Konuklarınızı ağırlayacağınız, ailenizle en çok vakit geçireceğiniz oturma odalarına sıcak ve iç açıcı avizelere alarak ortama samimi bir atmosfer kazandırabilirsiniz. Yatak odası avize bakımından daha geri planda kalan bir bölümü oluşturmaktadır. Burada koyu renkli avizeleri gönül rahatlığıyla kullanabilir, evin iç dekorasyonunda abajurlara yer verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Çarpıcı Masa Lambaları başlıklı yazımızda Banker Masa Lambas, dekoratif masa lambaları ve masa lambası hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.