Ev dekorasyonunu belirleyen en önemli ögelerden biri de hiç şüphesiz oturma odalarıdır. Konukların birçoğu oturma odasında ağırlanmakta, bu odaya bakarak evin genel atmosferi hakkında izlenim edinmektedir. Bu sebeple iyi bir oturma odası dekorasyonu yapmak oldukça önemlidir. Oturma odası dekorasyonuna başlamadan önce odanızda hangi stili yansıtacağınıza karar vermelisiniz. Evlerde samimi ortamlardan ve doğallıktan yanaysanız rustik oturma odası dekorasyonu tam size göredir. Doğal ağaç kalaslarının kullanımıyla elde edilen rustik ev dekorasyonları evlere samimi bir atmosfer katmakta, oturma odalarına doğallığın esintilerini getirmektedir. Benzersiz bir oturma odası dekorasyonu yaparak evinizi şımartabilir, konuklarınızı evinize hayran bırakabilirsiniz.

Oturma Grupları Nasıl Seçilmelidir

Oturma grubunu seçmeden önce eviniz de nasıl bir stil yaratmak istediğinize karar vermelisiniz. Gösterişli, şatafatlı ve zengin görünümlü evlerden hoşlanıyorsanız tercihinizi avangarde oturma odası dekorasyonundan yana kullanmanızı öneririz. Avangarde oturma odaları tarih ile modernliğin harmanlamasıyla elde edilen, şık ve zengin görünümlü odalardır. Konuklarınızın kendilerini adeta bir kral dairesinde ve sarayda ağırlanmış hissetmesini sağlamak için avangarde oturma gruplarını tercih edebilirsiniz. Oturma odası modelleri arasından tarzınızı ve atmosferinizi yansıtan bir oturma grubu seçerek evinizin diğer dekoratif eşyalarını seçmeye başlayabilirsiniz. Şıklık kadar konfora da önem veriyorsanız oturma gruplarınızın yumuşak, rahat ve fonksiyonel olmalarına dikkat etmelisiniz. Oturma gruplarını koltuk şalları ve kırlentler ile süsleyerek evinizin şıklığına şıklık katabilirsiniz.

En Güzel Oturma Odası Dekorasyonu İle Konuklarınızı Evinize Hayran Bırakın

Oturma grubu seçerken odanızın duvar renkleri ile uyumlu parçalar seçmeniz oldukça önemlidir. Duvarlarınız canlı renklerden oluşuyorsa soğuk, soğuk renklerden oluşuyorsa canlı renklere sahip oturma grupları seçebilirsiniz. Oturma odası için kullanacağın oda küçükse köşe olarak da bilinen L tipi oturma grubu seçmenizde fayda vardır. Aynı anda birçok kişinin oturabileceği L tipi koltuklar küçük odaların kurtarıcısıdır. Oturma grubu modeli seçerken kir tutmayan ve silinerek temizlenebilen koltuklar seçmeniz de çok önemlidir. Oturma gruplarınızın üzerine koltuk örtüleri örterek sıkıldıkça veya kirlendikçe kolaylıkla değişikliğe gidebilir, oturma odası dekorasyonunuzun uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Çarpıcı Orta Sehpa Modelleri başlıklı yazımızda Ahşap Orta Sehpa Modelleri, Dekoratif Sehpa Tasarımları ve Orta sehpa modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 2 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

3 Yorumlar

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.