Modern ev büroların aksesuar tercihleri arasında yeni trendi lambaderler oluşturuyor. Ayaklı lamba olarak bilinen lambaderler genellikle salon ve ofislerin en dip köşelerine dekoratif bir görünüm sağlamaktadır. Aydınlatma konusunda da oldukça başarılı olan lambaderler gözü yoracak ve rahatsızlık verecek kadar çok yoğun ve parlak ışık vermemekle birlikte aynı zaman da uyku getirecek kadar da loş değildir. Lambader Modelleri arasında en çok tercih edilenler modern ayaklı lambader çeşitleridir. Modern eşyalı evlerin şık ve zengin tamamlayıcısı olan lambaderler; cam, plastik, hasır veya kağıt gibi malzemeler ile tasarlanmaktadır. Ayaklı lambader modelleri genel olarak yuvarlak, silindir ya da kare şekillerinde üretilmekte olup genellikle ofisleri süslemek için kullanılmaktadır.

Ayaklı Lambalar

Ayaklı lamba olarak bilinen lambaderler yalnızca salonlarda değil, yatak odaları ve mutfaklarda da kullanılabilmektedir. Hatta yaz aylarının gelmesiyle balkonlarda geçirilecek uzun geceler için kapalı balkonlara da şık lambaderler konulabilecektir. Evinizin genel atmosferine göre modern, otantik, sofistike veya Retro lambaderleri seçerek evinizde tarzını yansıtabilirsiniz. İç mimari düşkünü, ev dekorasyonuna önem veren biriyseniz muhakkak evinizin dip köşelerini lambaderlerle süslemenizi öneririz. Bireysel kullanım açısından da oldukça kullanışlı olan ayaklı lambader karanlık ortamlarda gazete, dergi veya kitabınızı okurken bölgesel aydınlatma sağlamanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra estetik görünüm bakımından da oldukça zarif ve şık duran lambaderler iç mimarinin tamamlayıcısı olarak görünmektedirler.

Lambader Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Modern mobilyaların ağırlık kazandığı bir odaya sahipseniz modern, Retro ve vintage mobilyaların ağırlık kazandığı bir odaya sahipseniz daha eski ve sofistike bir lambader seçmenizde yarar vardır. Lambader çeşitleri oldukça fazla olduğundan evinize uygun lambaderi seçerken epey zorluk yaşamanız mümkündür. Lambader seçerken şıklıktan çok aydınlığa dikkat ediyorsanız lambaderinizi açık renkli tercih etmenizi öneririz. Koyu renkli lambader şapkası ışığın geçişini zorlaştıracağından açık renkli lambader tercih ederek hem şık hem de aydınlık bir ayaklı lamba sahibi olmanız mümkündür. Şıklığı ve konfora önem veriyorsanız hem fonksiyonel hem de dış görünüm açısından çarpıcı bir etkiye sahip lambaderi seçerek iyi bir tercih yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Şık Abajur Modelleri başlıklı yazımızda abajur türleri, dikkat çekici abajurlar ve lüks abajur modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

2 Yorumlar

  • Arkadan gelen sağlıklı ve güçlü bir aydınlatma dekorasyon yanında göz sağlığı ve fizyonomisi için de çok önemlidir. Gözlerimizin sağlığı ve okumalarımızın netliği için her zaman doğrudan ve dolaylı dekoratif aydınlatma aksesuvarlarını seçmeliyiz.

  • Ofis için aydınlatma modelleri arıyordum. Genel olarak güzel fikirler sundu. Artık tam olarak hangi modeli almalıyız karar verdik. Teşekkürler.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.