İç mimari tutkunları ve evini şımartmak isteyenlerin vazgeçilmezlerinden biri de şüphesiz abajurlardır. Evlere büyülü dokunuşlar yapmayı sağlayan abajurları kullanarak odanıza şık bir vurgu eklemeniz mümkündür. Uzun ayaklı, klasik, kısa ayaklı, otantik gibi birbirinden farklı abajur modelleri arasından odanıza en uygun abajuru seçerek, evinize sihirli bir dokunuş yapabilirsiniz. Yatak odalarının olmazsa olmazı abajurlar son zamanlarda salonlarda dekor amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Ev dekorasyonuna zarif ve aydınlık bir hava katan şık abajur modelleri salonların ambiyansını değiştirerek bulunduğu ortama daha zengin bir hava katmaktadır. Dekoratif aydınlatma seçeneklerinden biri olan abajurları çalışma masanızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kitap okurken veya işlerinizi yaparken loş bir aydınlatma sağlayacak olan abajurlar, aynı zaman da gün içinde tarzınızı yansıtarak masanıza eşsiz bir görünüm kazandıracaktır.

Uzun Ayaklı Abajur Modelleri

Uzun ayaklı abajurlar her ortama uyum sağlayan aydınlık dekorasyon çeşitleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yatak odalarına uzun ayaklı abajur seçerek yatağınızın üzerini aydınlatmasını sağlayabilir, gece geç saatlere kadar kitap okuduktan sonra kalkıp ışığı kapatma derdinden kurtulabilirsiniz. Yatak odanıza yerleştireceğiniz uzun ayaklı abajur hem ışık kapatma sorunundan kurtararak kolaylık hem de odanızın görünümünü tamamlayarak şıklık sağlayacaktır. Uzun ayaklı abajurunuzu salonunuzun için kullanmak istiyorsanız salon abajur modelleri arasından mobilyalarınıza uygun bir abajuru seçebilir, odanızın şıklığına şıklık katabilirsiniz.

Masanızda Tarzınızı Yansıtın

Çalışma masalarında kullanılabilecek en güzel aksesuarlardan biri olan abajurlar aynı zaman fonksiyonel bir işleve de sahiptir. Masa üstü abajur kullanarak hem masanızın üzerinin daha aydınlık olmasını, hem de masanızın dekoratif süslere sahip olmasını sağlamanız mümkündür. Farklı renk ve model seçeneklerine sahip olan masa üstü abajur çeşitleri arasından masanıza en uygun olan abajuru seçerek kendi tarzınızı ve özgünlüğünüzü yansıtabilirsiniz. Masaüstü abajurunuzda dekordan daha çok aydınlatmaya önem veriyorsanız koyu renkli abajurlardan uzak durmanızı öneririz. Bunun yerine beyaz renkli, beyaz lambalı abajurlar tercih etmek daha yerinde bir karar olacaktır. Etnik ve otantik bir masaüstü abajuru için ayak kısmı halat veya taş kaplamalı abajurları tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Benzersiz Retro Lamba Modelleri başlıklı yazımızda dekoratif retro lamba, retro lamba resimleri ve yeni retro lambalar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 2 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.