Bilindiği gibi modanın vazgeçilmez başkenti, modanın kalbinin attığı yer Paris’tir. Şıklığın ve ihtişamın ülkesi rolünü ise yüzyıllardır Fransa üstlenmektedir. Fransız ev dekorasyonları yüzyıllardır diğer ülkelerinde ilgi odağı olmuş, Fransız Ev tekstil ürünleri ve mobilyaları evlerde yerini almıştır. Ev dekorasyonunuzda Fransız esintilerin hakim olmasını istiyorsanız mobilyalarınızı Fransız tarzı seçebilirsiniz. Fransız ev dekorasyonu modellerinde genellikle klasik ile vintage görünümler harmanlanmış, eşyalarda yaşanmışlık ruhu, tarihi görüntü ve sanat tutkusu vurgulanmıştır. Fransız ev dekorasyonlarında buruşuk bir keten nevresim takımı, anlaşılmaz bir ruhun eseri olarak klasik boyalı portre ve daha birçok eşsiz ürüne rastlayabilirsiniz. Evinizi Fransız stilinde dekore ederek konuklarınızı evinize hayran bırakabilir ve evinizi şıklığın, ışıltının, ihtişamın ellerine bırakabilirsiniz.

Fransız Dekorasyonlar İle Evinizi Şımartın

İç mimari tutkunu ve Fransız dekorasyonlarına düşkün biriyseniz evinizi muhakkak Fransız tarzı dekore etmenizi öneririz. Dramatik atmosfere sahip ipek perdeler, eskimiş ahşap parkeler ve benzersiz aynalarla süslenen Fransız evleri sanatın her ayrıntısını bünyesinde barınmakta ve görenlerin gözlerini kamaştırmaktadır. Fransız dekorasyonunu evlerde zorlayan en büyük etken de tavan yüksekliğidir. Evinizde tavanınız Fransız evleri kadar yüksek değilse bile yine de evinizi Fransız dekorasyonu ile dekore etmeniz mümkündür. Fransız ev dekorasyonunda genellikle yerlere kadar uzanan, umarsız ve dramatik perdeler ön plana çıkmaktadır. Şatafatlı avizeler ile Fransız salon dekorasyonları yapabilir, konuklarınızın gözlerini kamaştırabilirsiniz.

Fransız Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Fransız ev dekorasyonunda özellikle ahşap mobilyalar kullanılmakta, bu mobilyalar her ne kadar yeni olsa da muhakkak bir yaşanmışlık ruhu katılmaktadır. Fransız salon dekorasyonu açısından en önemli ögelerden biri de kütüphanelerdir. Fransız ev dekorasyonlarında genellikle tavana kadar uzanan, bir duvarı boylu boyunca kaplayan kütüphaneler evin atmosferini tamamlamaktadır. Aristokrat bir ambiyansa sahip olan Fransız dekorasyonunda muhakkak büyük bir ahşap kitaplığa yer vermelisiniz. Üst üste dizilmiş eski portreler ve tablolar da Fransız evlerin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Ahşap kaplamaya sahip büyük aynalar ve şömineler ile Fransız salon dekorasyonunuzu tamamlayabilir, samimi ve yaşanmışlık ruhunu sahip bir eve sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Çarpıcı Tavan Dekorasyonu Fikirleri başlıklı yazımızda dikkat çekici tavan dekorasyon modelleri, lüks tavan modelleri ve yeni moded tavan dekorasyonları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.