Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır, Öneriler…

Tarafından yazılmıştır Admin

Salon dekorasyonu nasıl olmalı?

Evinizde salon nasıl kullanılmalı?

Öncelikle dekorasyona geçmeden önce salonun boyutu, nereden ışık aldığı gibi analizleri yaparak, doğru bir adım atın. Dekorasyonun sonunda salonunuzun şık olmasının yanı sıra, kullanışlı olması da son derece önemlidir. Dekorasyonda olması gereken her ne varsa sizin için pratik bir şekilde oluşturulmalıdır. Dinlenme alanı, hobi köşesi, misafir ağırlama gibi işlevsellikler bir arada yer alacak şekilde hareket edip dekorasyonu ona göre yapmalısınız. Salon dekorasyonu için bu önerileri dikkate alarak hareket etmeniz önemlidir.

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Dekorasyonda olmazsa olmazlar neler? Salon dekorasyonu nasıl yapılır? Salonunuzun boyutunu göz önünde bulundurup, ihtiyaç listenizi belirleyerek başlayabilirsiniz. Örneğin mutlaka TV olması, TV ünitesi olması, TV koltuğu olması, yemek masası olması gibi ihtiyaç listenizi oluşturduktan sonra dekorasyon işlemlerinin en iyi şekilde gerçekleşmesi gerekecek. Bunu göz önünde bulundurun ve siz de hemen dekorasyon için ilk adımınızı atın.

Salon dekorasyonu aşamaları;

Oturma grubu seçimi: Misafirlerinizi de göz önünde bulundurup oturma grubunuzu seçin. Oturma grubunun aynı zamanda yatak oluyor olması da sonrasındaki süreçte avantajlı olabilir. Renk konusunda ise diğer renklerle uyumunun yanı sıra kolay temizlenebilecek şekilde seçim yapmak önemlidir.

Tv ünitesi

Biraz daha eşyalarınızı toparlayacak şekilde bir seçim yapmak önemlidir. Bunun için direkt olarak ünite almak ilk akla gelenler arasında. Ünite seçiminiz sayesinde, aynı zamanda kitap ya da biblo gibi, bazı eşyaların saklanabileceği şekilde tercihinizi yapabilirsiniz.

Yemek masası

Salonda mutlaka olacak şeylerden biri de yemek masası. Yemek masanızın hangi alanda duracağı, ışıklandırmaya uygun bir bölümün seçilmesi son derece önemlidir. Salon dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler arasında mutlaka yemek masasının da doğru belirleneceği şekilde olması gerekiyor. Bunu göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmalısınız.

Perde seçimi

Salonda biraz daha şık perdeler tercih edilebilir. Stor seçiminizin boncuklu ya da buna benzer olmasını tercih edebilirsiniz. Sade salon dekorasyonunda biraz daha dikkat çekici bir salon yaratmak açısından perde seçiminizin daha şık ve özenli olması da tercihleriniz arasında yer alabilir.

Salon Dekorasyonunda Duvar Rengi

Duvar rengi nasıl olmalı? Salon dekorasyonunda duvar rengi seçimi, eşyaların rengine göre de belirlenecek. Eğer çok koyu eşyalar kullandıysanız, mutlaka duvar renginin de daha açık renklerden olmasına özen gösterin. Açık renklerde moda olan krem tonları, toprak tonları olabiliyor. Bu renkleri göz önünde bulundurarak daha şık ve gösterişli bir salon dekore etmek de mümkün olacaktır.

Duvar kağıtları;

Akla gelenler arasında duvar kağıtları da olabilir. Duvar kağıdı seçiminizde olması gereken, bir duvarı renklendirmek şeklinde olabilir. Bu durumda nasıl bir seçim yaptığınız son derece önemlidir. Hem bunu göz önünde bulundurmak hem de direkt olarak duvar kağıdı ile odaya renk katmak son derece avantajlı olacaktır.

Salon Dekorasyonunda Dekoratif Ürünler

Dekoratif ürünler neler? Salon aslında en çok dekoratif ürünlere yer verilen alanlardır. Bakıldığında en çok biblo, çerçeve, tablo bu alanda görülür. Siz de mutlaka kendi hobilerinizi de gözler önüne serecek şekilde dekoratif ürünler kullanabilirsiniz. Bu sayede tamamen şık bir görünüm elde etmenin yanında severek zaman geçirdiğiniz bir alan da yaratmış olacaksınız.

  • Çerçeve ve tablolar
  • Fotoğraflar
  • Minik biblolar
  • Çiçekler
  • Hobinize özel ürünler

Gibi pek çok şey akıllara geliyor. Çok da boğucu olmadan, salon dekorasyonunda dekoratif ürünler ile siz de bu alanın en iyi şekilde dekore edilmesini sağlayabilirsiniz. Pratik çözümler ile salonu baştan yaratabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Desenli Aynalarla Salonlarınızda Fark Yaratın başlıklı yazımızda Ahşap Aynalar, Ayna ve Ayna Modelleri ve Fiyatları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.