İç mimari tutkunlarının en çok önem verdiği ev dekorasyon alanlarından biri de şüphesiz banyolardır. Ev dekorasyonunda hijyeni yansıtan banyolar son zamanlarda sadelikten kurtularak renkli hale gelmeye başladılar. Banyo dekorasyon fikirleri açısından en çok seçeneği sunan renkli banyolar oldukça trend hale geldiler. Sadelikten ve beyazdan sıkıldıysanız banyonuzda renkli dolaplar ve aynalar kullanabilir, şık bir banyoya sahip olabilirsiniz. Banyo dekorasyonu açısından banyo mobilyaları, küvet, klozet, aynalar, zemin ve duvar fayansları büyük öneme sahiptir. Beyaz renkli zemine ve duvarlara sahip bir banyonuz varsa turuncu veya kırmızı renkli banyo mobilyaları kullanarak banyonuzun atmosferini değiştirebilirsiniz. Banyolarda aksesuar kullanımı da çok önemlidir. Özellikle sabunluk, diş macunu ve fırçası koyma kaplarını dekoratif ürünler arasından tercih etmeniz kullanışlı ve gösterişli bir banyoya sahip olmanız açısından faydalı olacaktır.

Renkli Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyolar ev dekorasyonunu tamamlama konusunda önemli bir yere sahiptir. Güneş ışığı almayan bir banyoya sahipseniz daha çok açık renkleri tercih etmenizde fayda vardır. Ancak güneş alan bir banyonuz varsa istediğiniz her rengi rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Renkli banyo modelleri son zamanlarda beyaz banyoların yerini almış, adeta kullanımdan kalkmalarına neden olmuştur. Gri tonlarında halıya, duvara ve zemine sahip olan bir banyonuz varsa; fıstık yeşili veya sarı renkli banyolar oldukça iyi bir tercih olacaktır. Bunun yanı sıra renkli banyo mobilyaları ile beraber banyonuzu yeşil renkli çiçek ve ağaçlarla süsleyebilir, turuncu dekoratif banyo ürünleri yerleştirerek banyonuzun havasını değiştirebilirsiniz.

Modern Banyo Modelleri

Modern banyo modelleri tercih etmek istiyorsanız renkli fayanslar ve mobilyalar kullanmanızda yarar vardır. Banyonuz güneş alamayan bir konumdaysa fayanslarınızı açık renklerden seçmeyi ve mobilyalarınızı sade ürünler arasından tercih etmeyi unutmamalısınız. Bunun yanı sıra ışıklandırma sistemlerine de önem göstermeli, güneş ışığının yerini dolduracak ışıklandırma yöntemleri kullanmaya dikkat etmelisiniz. Modern banyo fikirleri arasında evinize en uygun banyoyu seçerek evinizin atmosferini değiştirebilir, şıklığı ve modernliği aynı anda yakalayabilirsiniz. Şık ve trend parçalardan hoşlanan bir iç mimari tutkunuysanız fayanslarda ve mobilyalarda renk kullanmaya özen göstermenizi öneririz.


(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.