Modern salon ve oturma dekorasyon tasarımlarım örnekleri ile sizlere güzel örnekler oluşturduk. Her yıl yeni trendler yenilikler olduğu için çeşitleri bol tutarak yeni fikirler oluşturmanızı sağlamaya çalıştık. Değerli okurlarımız vereceğimiz örnekler sizler için oluşturulmuş modern salon tasarımlarıdır.

Kahve Rengi Salon Dekorasyonu
Görmüş olduğunuz örnekte kahve rengini ön planda tutarak güzel bir kombin oluşturmuş olduk. Renk sevimini ve koltuk takımı seçiminde farklılık yapabilir daha popüler ve göz alıcı bir salona kavuşa bilirsiniz. Evinizin güneş alması önemlidir sebep olarak şöyle izah edebiliriz. Eğer güneş  alan bir salona sahipseniz kapalı renkleri tercih etmenizi önerebilirim. Az güneş alan bir salona sahip iseniz açık renkleri tercih ederek salonunuzun daha ferahlatıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle daha güzel ve daha ferah bir oturma odanız olmuş olur. Konfora önem veriyor iseniz rahatlık konusunda yumuşak oturduğunuzda sizleri bulutlarda hissettirecek pamuksu minder tercih edebilirsiniz.

geniş salonlar

Geniş Salon Tasarımı
Salonunuz geniş bir yapıya sahip ise açık renk daha iyi olacaktır salonun büyüklüğü ve mimarı yapı sebebi ile odamız daha az güneş almaktadır. Burada ışık konusunda sıkıntı yaşandığı için daha açık renkler tercih edilmiştir. Duvardaki aydınlatmaya dikkat edebilirsiniz. Hem salon için hem de duvar üzerindeki resimler için yapılmış bir aydınlatmadır. Burada uzun koltuklar daha ön planda tabi bunun sebebi mimari yapıdan kaynaklanmalıdır. Kanepe tarzı bir koltuk göze çarpıyor bunun sebebi daha rahat uzanmanız içindir. Misafirleriniz ve yakınlarınızı ferah ve rahat bir salonda ağırlığa bilirsiniz.

modern salon dekorasyon

Stüdyo Tarzı Ev Dekorasyonu
Stüdyo evleri bilirsiniz 1+0 ve 1+1 olarak yapılandırılmıştır. Burada evinizin küçük olması ve salonunuzda mutfağınızın da bulunması güzel bir salona sahip olamayacağınız anlamına gelmez. Genellikle bekar evlerinde karşımıza çıkmaktadır böyle modeller. Dekorasyonda hem mutfağı hem de salonu baz alarak güzel bir tasarım oluşturulmuştur. Kapalı renk secimi evin güneş konusunda sorunu olmamasından kaynaklanıyor. Fotoğraf kadrajının görünmeyen sağ kısmında büyük bir pencere bulunmaktadır ve güzel bir ışık süzmesi salona girmektedir.

büyük salon örneği

Modern Salon Dekorasyonu

Gördüğünüz gibi sağ ve sol pencereler bulunmaktadır. Evimiz her acıdan ferahlatıcı bir aydınlatmaya sahiptir. Siz değerli okurlarımıza diğer örnekleri de belirterek bu yazımızın sonuna geliyoruz.


(Bu yazıya 3 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

7 Yorumlar

  • Kahverengi salon derkorasyon , model salon tasarımları konusunda çok tutulan bir seçim tercihi oluyor ve klasik haline geldi yıllardır. Yazı için teşekkürler.

  • Bence en önemlisi salon dekorasyonu, evi gösteren alan. Ben modern tasarımları tercih ediyorum. Özellikle açık renkli oturma grubu çok yakışıyor.

  • Sitenizde güzel paylaşımlar yapıyorsunuz gerçekten tebrik ederim.

  • Yazıda dikkat çekilmemiş ama modern salon tasarımlarında önemli olan başka bi şey ise stor perdelerdir.

  • Bir iç mimar olarak çok beğendim konuları sitenizin takibindeyim iyi çalışmalar…

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.