Evin en önemli parçalarından biri şüphesiz portmantolardır. Her şeyin her yerde olmasından hoşlanmıyorsanız estetik görünümlü güzel bir portmanto sayesinde dağınıklıktan kurtulabilir, vestiyer ve ayakkabılık olarak kullanabileceğiniz portmantolar sayesinde evinizin dağılmasını önleyebilirsiniz. Portmanto modelleri oldukça çeşitli olduğundan portmanto seçimi yaparken zorlanabilirsiniz.  Portmantolar sürgülü, kapalı, raflı, vestiyerli, çekmeceli, oturma aynalı olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. İyi bir portmanto almak istiyorsanız vestiyer kısmı geniş olan bol çekmeceli portmantoları tercih etmenizi öneririz. Kapaklı vestiyeri olan portmantolar içerisine asılan kıyafetleri göstermediğinden daha kullanışlılardır. Sürgülü portmanto modelleri de son zamanlarda oldukça tercih edilen portmantolardır.

Portmanto Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Portmanto seçerken portmantonuzun aynalı olmasına dikkat etmenizi öneririz. Genellikle evden çıkarken ayakkabı ve ceketinizi alabileceğiniz portmantonuzda ayna olması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Ayrıca oturma aynalı portmantolar da ayakkabılarınızı giyerken büyük kolaylık sağlayacaktır. Oturma minderi sayesinde ayakkabılarınızı konforlu bir biçimde giyebilir, portmanto aynanıza bakarak evden ayrılabilirsiniz. Portmanto seçiminde dikkat edilmesi gerekenler bununla sınırlı değildir. Portmanto seçiminde rafların olabildiğince çok olması ve rafları örten bir kapak olmasına dikkat etmelisiniz. İçerideki ayakkabıları ve ceketleri kamufle edecek bir kapı veya kapak evinizin dekorasyonunu bozmayarak güzel bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Özellikle zaman zaman koku yapabilecek olan ayakkabıları bir kapak ile örtmeniz kokunun dağılmasını engelleyecektir.

Modern Portmanto Seçenekleri

Son zamanlarda portmantolarda oturma minderi, ayna, kapak ve raflar dışında dekoratif eşyalarınızı dizebileceğiniz küçük masalar da bulunmaktadır. Portmantolar da bulunan bu kısımlara dekoratif eşyalar dizebilir, mum ve çiçeklerle süsleyerek evinizin güzel bir atmosfere kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Modern portmanto seçenekleri arasında gösterebileceğimiz diğer bir çeşitte sürgülü portmantolardır. Kolay açılıp kapanabilen ve kapaklarının düşme olasılığı olmaya sürgülü portmantolar son dönemde oldukça rağbet görmektedir. Ayrıca sürgülü portmantolar daha çok raf seçeneğine sahip olmasından dolayı epey kullanışlıdır. Sürgülü vestiyer modelleri kıyafetlerinizi saklayabileceğiniz şık dolaplar olduğundan evinizin dekorunu da tamamlayıcı özelliktedir. Evinizle uyumlu renklere sahip olan portmantoları tercih ederek evinizin şıklığına şıklık katabilir, güzel bir dekorasyonun ayrıntılarını tamamlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Estetik Görünümlü Modern Kapı Önü Aksesuarları başlıklı yazımızda dış kapı süsü, kapı önü ağırlıkları ve Kapı önü aksesuarları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.