Mutfak Dekorasyonu

Modern Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri

Tarafından yazılmıştır Admin

Modern Mutfak Dekorasyonu

Küçük büyük herkesin evde en çok vakit geçirdiği yer şüphesiz ki mutfaktır. Günün belki de büyük bir kısmını mutfakta geçiyoruz. Yemeklerin yapıldığı, misafirlerin ağırlandığı evin en keyifli odası. Bunların yanı sıra en çok yorulduğumuz yer de mutfak olabilir. Evde en çok vakit geçirdiğimiz alan mutfak olunca dekorasyonu da daha önemli oluyor.

Çünkü insanlar genellikle keyif aldığı yerde uzun süre kalmaktan sıkılmazlar. Bu da çoğu zaman dekorasyon sayesinde oluyor. İstemediğiniz tarzda bir mutfağınız olduğunda orada yemek yapmak, oturmak, sevdiklerinizle sohbet etmek gibi şeyler size ilgi çekici gelmiyor. Ama tam tersi olduğunda zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Son zamanlarda mutfak dekorasyonunda çok farklı tarzda dekorasyonlar tasarlanmaya başladı. Country Tarz, İskandinav Tarz, Avangard Tarz, Klasik, Modern gibi. İçlerinden en çok tercih edilen Modern Tarz diyebiliriz. Modern mutfak dekorasyonu eve her şekilde uyum sağlayacak bir tarzdır. Kullanılan mobilyalar, ürünler hem şık hem de fazla gösterişli olmadığı için ortama tam istediğiniz gibi bir görünüm katar.

Modern Mutfak Dekorasyonunda Kullanılanlar

İlk olarak mutfak dolapları ile başlayabiliriz. Modern dekorasyonu oluşturan en önemli etken mutfak dolaplarıdır. Modern mutfak dekorasyonunda dolaplar genellikle akrilik, açık ladin, hayglass gibi ürünler tercih edilir. Bu ürünler normal mutfak dolaplarına göre daha parlaktır. Renk olarak siyah, gri ve beyaz gibi net renklerin ağırlıkta olduğu görülür.

Tezgah arasında da bu renklere uyum sağlayacak yakın tonlara kullanılır. Tezgah arası fayansları da dolaplar da olduğu gibi parlak tercih edilir. Mutfak tezgahı içinde dolap ve fayanslara uyum sağlayacak bir mermer deseni seçilir. Duvar rengi olarak koyu renk yerine daha çok açık renklere yönelmenizi tavsiye ederiz. Modern dekorasyon kendini bu şekilde daha iyi gösterecektir. Gelelim yemek masası takımı seçimine. Eğer mutfağınız genişse şık bir cam yemek masası takımı ya da mermer desenli bir yemek masası takımı tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra akrilik ahşap masa da ortama çok farklı bir hava katacaktır.

Halı modern mutfak dekorasyonunda çok tercih edilen bir eşya değildir. Ama bu kişiden kişiye göre de değişebilir. Eğer halı kullanacaksınız daha ince, kilim tarzında bir halı alabilirsiniz. Aydınlatma için led ışıklar kullanabilirsiniz. Asma led tavan modern bir dekorasyon için uygun olacaktır. Ya da birbirine benzer iki sarkıt avize tercih edebilirsiniz. Biri yemek masasının tam üstüne monte edilir diğeri de mutfakta dolapların olduğu kısma. Aynı zamanda mutfağınızı küçük aksesuarlarla renklendirebilirsiniz. Masa üstüne koyacağınız minik kokulu mumlar hem mutfağınızın güzel kokmasını sağlar hem de şık bir görüntü oluşturur. Seramik saksılara koyacağınız çiçeklerinizi de mutfağınızda güzel bir yere yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde modern mutfak dekorasyonunu en güzel şekilde tamamlamış olursunuz.

Çocuk odası dekorasyonu‘na buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Mutfak Dekorasyonu, Modeller, Fikirler, Yapılabilecekler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.