Bahçe Dekorasyonu

Modern Bahçe Dekorasyon İçin Güzel Fikirleri

Tarafından yazılmıştır Admin

Modern Bahçe Dekorasyon Fikirleri

İnsanlar yaz ayları gelirken veya tam olarak yaz aylarında rahatça vakit geçirecek kitap okuyacak sevdikleriyle vakit geçirecek rahat bir ortam isterler. Efil efil esen havaya karşı uzanıp müzik eşliğinde kafa dinleyebileceğiniz bir ortam isteyecektir herkes. E tabi durum böyle olunca evinizin bir bahçesi varsa eğer bu keyif tamamlanmış olur. Fakat konu evin bahçesi olduğunda bitmiyor.

Bahçenin dekorasyonu ağaçlandırılması tatlı minik süs bitkileri o bahçeyi bahçe olmaktan çıkarıp artık ayrılmamak isteyeceğiniz evinizin bir bölümü haline gelecektir. Salonunuzu yatak odanızı nasıl özenle dizayn ediyorsanız bahçenizi de ona göre göze hitap edecek şekilde dizayn etmelisiniz ki içerisinde huzurlu vakit geçirebilesiniz. Bu yazımızda size o güzel bahçenizi nasıl dekore edebileceğinize dair birkaç minik fikir ve ipucu vermek istiyoruz. Öncelikle şimdilerin trendi olan modern bahçe mobilyalarından bahsetmek istiyoruz. Mobilya seçiminizi yaparken evinizin dış cephe renklerinden bahçe duvarı şekli rengi desenine göre seçim yaparsanız hepsi bir uyum içerisinde önce sizde daha sonra görenlerde hayranlık uyandıracaktır

. Mobilyalarınızı seçerken daha çok açık tonları tercih etmeniz gerektiğini söylemek isterim öncelikle. Açık renkler öncelikle yaz ayında sizin içinizi daha ferah tutup bahçenizi de açık renkler olduğundan geniş gösterecektir. Tabi ahşap tonlarınıda kullanabilirsiniz fakat ahşap tonları kullandığınız takdirde o ağırlığı tamamlamak adına birkaç tane de aksesuara ihtiyacınız olacaktır. Öncelikle bahçenizi çimlendirmek mi veya çimlerin ortasında bir zemin mi istiyorsunuz ona karar vermelisiniz. Eğer ki bir zemin bana daha uygun diyorsanız koltuk tipi mobilyalar ortaya bir cam sehpa gayet uygun ve güzel olacaktır.

Kahve tonları bir zemin düşünüp üzerine beyaz renkte mobilya koyarak bahçenizi tam yaz aylarına uygun zarif ve şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Eğer ki çim zemin üzerine bir bahçe kurmak istiyorsanız o zaman puf tarzı koltuklar gayet uygun olacaktır. Sağa sola rengarenk puflar koyup ufak puf üstü cam kullanarak masanızı yaratıp yaz aylarının tadını çimlerin üzerinde çıkarabilirsiniz. Eğer çocuk sahibi iseniz çocuğunu içinde uygun bir bahçe mobilyası alıp ona da ufak bir oyun alanı tasarlayabilirsiniz.

 

Bahçenizin birde olmazsa olmazı bir salıncak kurdunuz mu işte mükemmel bir bahçe modelini tamamlamış oluyorsunuz. Eğer tek kişi bu keyfe erişmek isterseniz tavsiyem damla tipi tek kişilik salınacak modelidir. Fakat geniş bir aileye sahipseniz 3-4 kişilik geniş bir salıncak sizin için bir halı uygun olacaktır. Salıncak modellerinde de birçok seçenek sunulacaktır sizlere açılıp yatak tarzı salıncaklar içerisi yumuşacık tek kişilik ayaklarınızı uzatıp kestirebileceğiniz yatağınızdan bile rahat salıncaklar çocuğunuzu güvenle koyup sallayabileceğiniz çocuk salıncakları gibi farklı farklı model renk ve desende değişik amaçlarla tasarlanmış salıncaklarda sizin için birer alternatif olacaktır.

Cam Balkonu Dekorasyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Teras İçin Mobilya Ve Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

1 yorum

  • Modern Bahçe Dekorasyon Fikirleri konulu paylaşım çok faydalı olmuş. Ellerinize sağlık.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.