Kalabalıklaşan nüfusla birlikte şehir hayatında evler gittikçe küçülmeye başlamıştır. Siz de küçük bir salona sahipseniz önerilerimizi dikkate alarak salonunuzu olduğundan daha büyük gösterebilir, ferah ve şık bir salona sahip olabilirsiniz. Salonunuzu olduğundan daha büyük ve ferah göstermenin püf noktası büyük mobilyaları ve süs eşyalarını koyu ve canlı renklerden seçmek yerine soğuk ve açık renklerden seçmek, evin atmosferini değiştirmesi açısından küçük eşyalarla eve renk katmaktır. Küçük salon dekorasyonu sanıldığı kadar zor ve korkunç değildir. Küçük salonların sıkıcı ve bunaltıcı görünmemesi açısından mobilya seçimi çok önemlidir. Beyaz L veya köşe olarak bilinen bir oturma grubu alarak üzerini canlı renklere sahip koltuk şalları ve kırlentlerle süsleyebilir, şık, ferah ve modern bir görüntü elde edebilirsiniz. Küçük salon dekorasyonları birkaç püf noktaya dikkat edildiği takdirde oldukça kolay şekilde yapılabilecektir.

Küçük Salonlar İçin Muhteşem Dekorasyonlar

Büyük evlerin nispeten daha zarif ve şık olacağı küçük salonunuzun ne yaparsanız yapın sıkıcı ve kötü duracağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İyi bir dekorasyon yaparak büyük ve gösterişli evlerden daha rahat ve büyüleyici bir salona sahip olabilir, konuklarınızın evinize hayran kalmasını sağlayabilirsiniz. Küçük ev dekorasyonu yapmak zor olsa da keyifli bir iştir. Küçük evler için daha fonksiyonel, çok işlevli eşyalar seçmeye dikkat etmeli, mümkün olduğunca fazla ayna kullanarak illüzyonlar yaratmaya özen göstermelisiniz. Ayrıca mutfak ve salonu birleştirerek alan tasarrufu sağlarken farklı bir dekorasyon da yaratabilirsiniz. Küçük salon dekorasyon fikirleri arasından eviniz için en uyumlu olan dekorasyonu seçerek salonunuzu yaratmaya başlayabilirsiniz.

Küçük Salonunuz ve Muhteşem Dekorasyonunuz İle Göz Kamaştırın

Küçük salon tasarımları samimi ortamları sevenler için birebirdir. Dostlarınızla keyifli ve samimi ortamlarda sohbet etmek istiyorsanız küçük salon dekorasyonlarını çok seveceksiniz. Küçük salonunuzu daha çok soft mobilyalar ile süslememeli, dekoratif eşyalarda ve ev tekstili ürünlerinde canlı renkler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Evinizin sıkıcı ve boğucu görünmemesi için aydınlatmalara önem vermeli, olabildiğince çok aydınlatma kullanmalısınız. Ancak seçtiğiniz aydınlatmaların gözü yoracak kadar parlak, uyku getirecek kadar loş olmaması da salon tasarımları açısından önem arz etmektedir.

 

İlginizi Çekebilir : Eşsiz İskandinav Salon Dekorasyonları İle Herkesi Şaşırtın başlıklı yazımızda İskandinav stili ev dekorasyonları, İskandinav tarzı dekorasyonlar ve salonda İskandinav stili tasarımlar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.