Evin en büyük odaları genellikle salon ve oturma odaları için ayrılmakta, kalan küçük odalar ise bebek ve çocuk odaları için kullanılmaktadır. Evin yeni bireyleri olan bebekler ise çoğu zaman en dar ve ufak odaları kullanmak zorunda kalmaktadır. Bebeğiniz için ufak bir oda kullanmak zorundaysanız fonksiyonel bebek odası dekorasyonları tam size göredir. Birbiriyle bağlantılı ve iç içe geçmiş mobilyaları tercih ederek tek parça mobilya ile çok fazla şey elde edebilir, küçük alanları iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Alt kısmında çekmeceler bir kenarında alt bezi değiştirme minderi ve bunun altında da gardrop olan bebek beşikleri oldukça işlevsel niteliktedir. Güzel ve fonksiyonel bebek odası dekorasyonları yaparak hem alandan tasarruf edebilir, hem de bebeğinizi şahane bir odayla karşılayabilirsiniz.

Fonksiyonel Kız Bebek Odası Dekorasyonu

Fonksiyonel kız bebek odası dekore ederken beşiğin olabildiğince çok fazla mobilya yerine geçmesine ve işlev göstermesine dikkat etmeniz gereklidir. Kız bebek odasını pembe, turuncu, kırmızı, yeşil, beyaz gibi birçok rengi kullanarak dekore edebilirsiniz. Bebek odası için canlı renkler kullanmaya dikkat etmeli, çocuğun canını sıkacak sıkıcı renkler kullanmaktan uzak durulmalıdır. Kız bebek odası dekorasyonları konusunda genellikle çizgi film bebekleri ön plana çıkmaktadır. Çizgi film kahramanlarının yer aldığı bir bebek odası perdesi kullanarak bebeğiniz odasına güzel bir ambiyans kazandırabilir, samimi ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Bebeğinizin kendisini prenses gibi hissetmesi için beşik başlığına uzun yerlere kadar uzanan tüller ekleyerek aynı zamanda bebeğinizi sinek, arı gibi uçan hayvanlardan koruyabilirsiniz.

Fonksiyonel Erkek Bebek Odası

Fonksiyonel erkek bebek odası dekore ederken beşiğin üst kısmında bez değiştirme yerinin ve bunun alt kısmında askılık olarak kullanılabilecek bir gardrobun, beşiğin alt kısmında ise çekmeceli dolapların olmasına dikkat etmelisiniz. Erkek bebek odasını turuncu, yeşil, mavi, kahverengi, beyaz, lacivert gibi renklerle dekore edebilirsiniz. Arabalı erkek beşikleri son dönemde oldukça rağbet görmektedir. Erkek bebek odası dekorasyonları arasından evinizin atmosferine en çok yakışacak ve bebeğinizi en rahat ettirecek odayı seçerek bebeğinizi keyifle karşılayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Vintage Çocuk Oyun Odalarında Çocuklarınız Çok Eğlenecek başlıklı yazımızda Vintage çocuk odası takımı, Vintage çocuk odası tasarımları ve Vintage eğlenceli çocuk odaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.