BALKONLARI YAŞANABİLİR ALANLARA DÖNÜŞTÜRMEK ELİMİZDE!

Çoğu zaman balkonlarımızı değerlendirecek vaktimiz olmuyor. Çoğu yeni yapı evlerde balkonlara çok küçük alanlar bırakıldığı için buraları ölü alanlar olarak görüyoruz. Halbuki küçük alanlarda büyük işler başararak minimalist dokunuşlar yaparak balkonumuzu eğlenceli, keyifli vakit geçirebileceğimiz bir ortam haline getirebiliriz.

Bu balkonlarda bir fincan kahve molası vermek, kafa dinlemek sizce de çok keyifli olmaz mıydı ? Örneğin bu balkon tek kişilik olmasına rağmen çok iyi değerlendirilmiş. Rahat bir minder bir kaç adet yastık ile çok konforlu bir alan elde edilmiş. Saksılar balkon demirlerine asılarak yerden tasarruf edilmiş. Siyah ve beyazın uyumunu bu minik balkonu ne kadar şıklaştırmış görebiliyoruz. Katlanır sehpa ve sandalyeler tercih edilmiş.

Siz de doğal ve sade bir balkon dekorasyonu için ahşabın gücünden faydalanabilirsiniz.

Küçük bir balkonunuz varsa  sedir yapma fikri de alandan tasarruf etmede oldukça mantıklı bir  seçenek sunuyor bizlere. Bu sayede daha fazla oturacak yere sahip olabilir, uzanıp keyif bile yapabilirsiniz. Ayrıca sedirlerinizin altını depolama alanı olarak ta kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak küçük balkon dekorasyonu için öncelikle seçtiğiniz parçaların kullanışlı olmasına özen göstermelisiniz. Balkonunuz için mutlaka oturma, dinlenme alanlarına yer vermelisiniz. İki küçük sandalye, tabure ya da minderler. Küçük balkonunuz hangi ölçülere izin veriyorsa. Ayrıca balkonunuzda bolca çiçekler ve bitkiler kullanmanız, alanı daha keyifli hale getirecektir. Askılı saksılar, dikey bahçeler, küçük balkon dekorasyonu için son derece ideal seçenekler.

Küçük balkonunuzda canlı renkleri kullanabilirsiniz. Böylelikle bu güzel kaçış alanını daha renkli ve keyifli bir hale getirmiş olursunuz. Mumlar, fenerler ve sıcak yaz akşamları için hoş bir ambiyans yaratacak aydınlatma unsurlarına da mutlaka yer verin. Küçük balkon dekorasyonu yaparken tüm alanları kullanışlı bir şekilde kullanmalısınız. Küçük balkon dekorasyonu yaparken konforunuzu ön planda tutmalısınız. Keyfinizi yukarıya çıkaracak her ayrıntıyı düşünüp uygulayın.

Balkon zemininin de sizi rahat ettirmesi gerekli. Örneğin zeminde renkli kilimler kullanabilir ya da ahşap yer döşemeleri uygulayabilirsiniz. Her iki uygulama da küçük balkon dekorasyonunuzu güçlendirecektir.

İlginizi Çekebilir : Balkon ve Bahçeler İçin Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımızda bahçe balkon tasarımları, bahçe dekorasyonu ve bahçe dizaynı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.