Oturma odalarının güzel olmasını sağlayan en büyük etken mobilyalardır. İyi bir mobilyanın şık görünmesini sağlayan temel etken ise kullandığınız halılardır. Güzel bir halı ile tamamlayamadığınız mobilyalar genellikle çirkin ve iğreti duracaktır. Bu yüzden halı seçerken oldukça titiz davranmalı, halı modelleri arasında evinize en yakışan modeli titizlikle seçmelisiniz. Mobilyada tercihinizi klasikten yana kullanmayı seviyorsanız dekorasyonunuzu klasik halılarla tamamlamanızı öneririz. Klasik mobilya gruplarına modern halılar yakışmayacağından klasik halı seçerek odanızın görünümüne şıklık katabilir, evinizde klasik dekorasyonun hakimiyetini sağlayabilirsiniz. Spor ve batı esintilerinin hakim olduğu odalar yerine, ağır ve Osmanlı kültürünü yansıtan mobilyalardan hoşlanıyorsanız klasik oturma grupları tercih edebilir, bunları eski tip klasik halılarla tamamlayarak misafirlerinizi evinize hayran bırakabilirsiniz.

En Şık Klasik Halı Modelleri

Evinizde şıklığa önem veren bir iç mimari tutkunuysanız tercihinizi en şık klasik halı modelleri arasından yapmanızı öneririz. Şıklık kadar rahatlığa da önem veriyorsanız leke tutmayan halı modellerini tercih ederek sık sık halı yıkama derdinden kurtulabilirsiniz. Nispeten daha şık görünüme sahip olan halılar genellikle beyaz, gümüş ve gold olarak da bilinen altın renklerine sahiptir. Klasik halılarınızı Avangarde mobilyalar ile tamamlayarak kendinizi kral dairesinde hissedebilir, misafirlerinizi gözlerini kamaştırabilirsiniz. Klasik halı dekorasyonu yapmak için klasik model çekyatlar veya avangarde mobilyalardan kullanmanızı öneririz. Spor görünümlü salon takımları ile klasik halılar yakışmayacağından tercihinizi bu yönde kullanmanız isabetli bir karar olacaktır.

Lüks Klasik Halı Modelleri

Lüks görünüme önem veren ve tercihinizi klasikten yana kullanan biriyseniz avangarde oturma grupları veya klasik çekyatlar ile lüks klasik halı modelleri kullanarak dekorasyon yapmanızı öneririz. Şıklığın yanı sıra zengin görünüme de önem veren kişileri tercihlerini her zaman klasikten yana kullanmakta, spor mobilyaları tercih etmemektedirler. Evinizin atmosferini değiştirmek ve zengin bir ambiyans yakalamak istiyorsanız tercihinizi klasik halılardan yana kullanabilirsiniz. Osmanlı kültüründen esintiler taşıyan klasik halılar evinizi sade ve şık bir görünüme kavuşturacaktır. Odalarınızın dekorasyonunu büyük ve taşlı avizeler ile tamamlayarak eskinin esintilerini daha da arttırabilir, misafirlerinizi buram buram tarih kokan evinizde ağırlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Benzersiz Perde Modelleri | En güzel salon perde modelleri başlıklı yazımızda perde resimleri, salon için perde modelleri ve trend perdeler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.