Evin yeni bireyleri olan bebekler anne karnına düştükleri andan itibaren ailenin gözbebeği olmayı başarmaktadırlar. Bebekleri için en güzel ve kullanışlı odayı tercih etmek isteyen ebeveynler bebek odası dekorasyonu yaparken bir hayli zorluk yaşamaktadırlar. Bebekler her şeyi yeni yeni öğrendiğinden bebek odası seçerken oldukça dikkatli davranmalı, bebekleri sağlığı açısından zarar vermeyecek, kazalara neden olmayacak mobilyalar seçmeye özen gösterilmelidir. Bebek odası seçmeye başlamadan önce uzun bir dekorasyon maratonuna hazır olmanızı öneririz. Özellikle bebekleriniz ikizse işiniz daha da zorlaşacaktır. Bebeklerinizin küçüklükten itibaren paylaşımcı ve yardımlaşmayı seven bir yapıya sahip olmasını istiyorsanız çocuklarınızı muhakkak aynı odada büyütmelisiniz. İkiz bebekler için oda dekorasyonu yaparken bebeklerinizin ikisi de aynı mobilyaları alacağınızdan dekorasyon seçimi bu noktada az da olsa kolaylaşacaktır.

ikiz bebekler için beşik türleri

İkiz Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Bebekler ortalıkta buldukları her şeyi ağızlarına koymak isteyeceklerinden ikiz bebek odası dekore ederken mümkün olduğunca az ve sade eşyaları seçmeli, bebeğinizi olası kazalardan korumak için önlemler almalısınız. Bebek odalarında renk uyumu çok önemlidir. Bebekleriniz için canlı ve rengarenk mobilya tercihleri yaparak evinizin atmosferini değiştirebilir, neşesini arttırabilirsiniz. Kız bebekler için mobilya tercihlerinizi pembeden, erkek bebekler için ise maviden yana kullanabilirsiniz. İkiz bebek odası dekorasyon için işe beşik seçiminden başlayabilirsiniz. Sallanan beşikler yeni doğan bebekler için oldukça iyi bir tercihtir.

En Yeni İkiz Bebek Odaları

İkiz bebeklerinizden biri kız diğeri erkekse işiniz biraz daha zorlaşacaktır. Böyle durumlarda turuncu, yeşil, pudra, krem gibi renkleri tercih etmenizi öneririz. Bebeklerinizi sinek, arı, kelebek gibi uçan hayvanlardan korumak için bebek beşiklerinin üst kısmına tül örtü yerleştirebilir, ayrıca uyurken oyalanacakları oyuncakları da başlık kısmına asabilirsiniz. En yeni ikiz bebek odaları arasından güzel bir tercih yaparak bebeklerinizi şahane bir dekorasyon ile karşılayabilir, kullanışlı bir odada uzun süre ikizlerinizi büyütebilirsiniz. İkiz bebek odası dekorasyonları yaparken bebekleriniz için uzun süre kullanım sağlayacak bir oda seçmek için beşikten yatağa dönüşebilen fonksiyonel yatakları da tercih etmeniz mümkündür.

 

İlginizi Çekebilir : Estetik Genç Odası Takımları başlıklı yazımızda Genç Erkek Odası, Genç Kız Odası ve Genç Odası Tasarımları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.