Genel Duvar Kağıtları

İç Cephe İçin En Çok Kullanılan Renkler

En Çok Kullanılan İç Cephe Renkleri

Dekorasyonlarda en çok kullanılan iç cephe renklerini her zaman takip edenleri ve merak edenleri buraya alalım! Son yıllarda çok kullanılan ve bu yılda da herkesin tercih ettiği renkleri sizler için sıralayacağız. Evinin rengini değiştirmek isteyenler ya da yeni eve geçerken boya yapmak isteyenler için bu renklerin ilham olacağını düşünüyoruz. En çok sevilen iç cephe renkleri genellikle her markada aynı kod ve isme sahip olmuyor. Bu yüzden size hem sevilen en çok tercih edilen renklerden bahsedeceğiz hem de her markanın kodu ve isminden. Bu sayede sevdiğiniz markanın rengini hemen bulabilirsiniz.

Sizlere en çok kullanılan iç cephe boyalarından bahsedeceğiz. Evinizin dekorasyonuna göre 5-6 farklı renk içerisinden siz seçiminizi yapabilirsiniz. İsterseniz hemen bu renkler hangileriymiş, isimleri ve kodları nelermiş onlardan bahsedelim.

1-Kum Beji

Ev dekorasyonlarının en gözde rengi diyebiliriz. Son yıllarda adından çok söz ettiren bir renk. İç cephe uygulamalarında neredeyse her odada bu rengi görmeniz mümkün. Evi ferah, sade ve şık bir görüntüye dönüştürüyor. Açık renkleri seviyorsanız eğer kesinlikle bu rengi tercih etmelisiniz. Kullandığınız boyalara göre isimleri de şu şekilde. Dyo tercih ediyorsanız kum beji, Marshall kullanıyorsunuz kum beji, Filli Boya da ise ismi kum olarak geçer.

2-Çakıl Taşı

Griye yakın olarak bilin çakıl taşı rengi ev dekorasyonunda zaman geçirenlerin gözde rengi. Modern tarzdaki ev dekorasyonlarında en çok tercih edilen renktir. Minimal ve sade bir görüntü sağlar. Bu rengi duvar boyası olarak kullandıktan sonra mobilyanızı kesinlikle beyaz seçmenizi tavsiye ederiz. Gelelim markalarda çakıl taşının isimlerine. Marshall da çakıl taşı, Filli Boya da krom 15, Permolit te çakıl olarak geçmektedir.

3-Fildişi Rengi

Modern ve klasik ev dekorasyonlarında en çok tercih edilen iç cephe boyasıdır. Daha çok ülkemizde kullanılan bu renk eve huzur verici bir etki yaratır. Ayrıca şampanya rengine benzerliği ile de adından sıkça söz ettirir. Tüm markalarda ismi fildişi olarak geçmektedir.

4-Lületaşı Rengi

Bu renk fildişi rengi ile aynı tonlarda diyebiliriz. Genellikle ev dekorasyonunu büyük göstermek amacıyla kullanılan bir renktir. Eğer evinizin odaları küçükse bu renk tam size göre. Tüm markalarda ismi aynıdır.

5-Meltem Rengi

Minimalist, sade ve ferah dekorasyonlarda meltem rengi tercih edilir. Beyaz ile krem arasında bir renk olan meltem rengi, modern tarzın vazgeçilmeyen renklerinden biridir. Evi aynı zamanda çok şık gösterir. Permolit markasında adı şeftali olarak geçmektedir. Diğer markalarda ismi aynıdır.

6-Deniz Kabuğu

Deniz kabuğu rengi çok doğal ve hoş bir renktir. Country, rustik ev tarzının tercih edebileceği bir renk olabilir. Aslında bu renk her tarz dekorasyona uyum sağlayacaktır. Meltem rengi gibi sade bir renktir.

 Salon İçin Duvar Kağıdı Önerileri ne buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Retro Duvar Kağıtları İle Evinizi Şımartın başlıklı yazımızda retro desenler, retro duvar kağıdı resimleri ve retro duvar kağıtları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.