İç mimari tutkunlarının en büyük tutkularından biri de mutfak dekorasyonudur. Özellikle ev hanımları günün birçoğunu mutfaklarda geçirmekte, mutfağın enerjisini üzerlerinde toplamaktadırlar. Bu yüzden mutfakların sade ve enerjik bir atmosfere sahip olması oldukça önemlidir. Mutfak dekorasyonu yaparken mobilya seçiminizi ahşaptan yana kullanmayı tercih ediyorsanız öncelikle ahşabın türünü ve daha sonra rengini seçmekle işe başlayabilirsiniz. Doku ve renk bakımından farklılık gösteren ahşaplar doğal ürünlerdir. Ahşap mutfak dolapları zamanla güneşin etkisiyle renk değişikliğine uğrayabilmektedir. Bu yüzden ahşap mutfak dekorasyonu yaparken renk değişimini de göz önünde bulundurmanızı, güneş ışığını gördükten sonraki değişimini de beğeneceğinizden emin olduktan sonra ahşap mutfak dolapları yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Ahşap Mutfak Dolabı Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Ahşap mutfak dolabı dekorasyonu yapmak istiyorsanız binlerce çeşit ahşap arasından karar vermekte zorluk yaşayabilirsiniz. Mutfak eşyalarından buzdolabı, fırın, bulaşık makinesi, ocak gibi ürünlerinizi beyaz renkli seçmeyi düşünüyorsanız ahşap mobilyalarınızı kırmızı, kahverengi, sütlü kahve, hardal gibi renklerden seçmeniz isabetli olacaktır. Mutfağınızın sıkıcı bir görüntüde olmasını istemiyorsanız beyaz eşyalarınız ile birlikte kırmızı ahşap mutfak dolaplarını tercih etmenizi öneririz. Beyaz eşyalarınız siyah ise ahşap mutfak dolabı dekorasyonunuzu koyu kahverengi, açık kahverengi, siyah veya beyaz olarak seçebilirsiniz. Ahşap mutfak dekorasyonunuzu uyumlu renklerdeki parkeler veya kalebodurlar ile tamamlayarak mutfağınızla göz kamaştırmanız mümkündür.

Ahşap Mutfak Dolapları İle Konuklarınızın Gözlerini Kamaştırın

Ahşap mutfak dolapları uzun ömürlü ve kullanışlı olmalarından dolayı oldukça rağbet görmektedirler. Konuklarınızı yemek sırasında mutfakta ağırlamayı tercih ediyorsanız mutfağınız ayrı bir öneme sahip olacaktır. Güzel bir ahşap mutfak dekorasyonu oluşturarak konuklarınızı gönül rahatlığıyla mutfağınızda ağırlayabilir, sıcak ve samimi bir ortamda yemeklerinizi afiyetle yiyebilirsiniz. Ahşap mutfak dolapları genellikle bulundukları yerin ışığını çekmektedirler. Bu sebeple ahşap mutfak dekorasyonları yaparken bol ışıklı aydınlatmalar kullanmaya dikkat etmelisiniz. Ancak aydınlatma seçerken gözü yoracak kadar parlak, uyku getirecek kadar loş ışıklar seçmemeye de özen göstermeli, ahşap dolaplarınızı en iyi şekilde yansıtacak aydınlatmaları titizlikle seçmelisiniz. Güzel bir mutfak dekorasyonu yaparak konuklarınızı büyüleyebilir, keyifli sofralarda güzel sohbetler eşliğinde yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Kolay Kullanımlı Ankastre Mutfak Modelleri başlıklı yazımızda ankastre mutfak düzenlemeleri, ankastre mutfak türleri ve ankastre setleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.