Günün yorgunluğunun ve stresinin atılabileceği banyolar evin rahatlama merkezleri olarak da görülebilir. Banyolar dinlenme ve rahatlama noktaları olduğundan tasarımına oldukça önem verilmeli, sadelik ve şıklığı yansıtan tasarımlar yaratmaya özen gösterilmelidir. Ev dekorasyonunda zenginliğin ruhunu yansıtmak, şık ve zarif bir eve sahip olmak istiyorsanız lüks banyo dekorasyonu tam size göredir. Birinci kalite malzemeler ve pahalı mermerler kullanılarak dekore edilen lüks banyolar bünyesinde jakuzi, küvet ve şömineleri barındıran büyüleyici yerlerdir. Lüks banyo dekorasyonları tasarlarken ev tekstil ürünlerinin de banyo ile uyumlu olmasına, zeminlerin olabildiğince parlak ve ışıltılı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Lüks banyolarda ahşap zeminler yerine mermer veya fayanslar seçmek, antikalar yardımıyla banyonuza şık dokunuşlarda bulunmak oldukça isabetli olacaktır.

Büyüleyici Lüks Banyo Tasarımları

Banyonuzda zenginliği ve ihtişamı yansıtmak istiyorsanız lüks banyo tasarımları arasından bir seçim yapmanızı öneririz. Lüks banyolarda yüksek tavanlar, tavanlardan sarkan büyük avizeler, bolca kullanılan aydınlatmalar, jaluziler ve aynalar oldukça önemlidir. Lüks banyo tasarımları yaparken altın ve gümüş renklerine ağırlık vermeli, parlak ve ışıltılı mermerler ile fayanslar kullanmaya özen göstermelisiniz. Lüks banyonuzda tarihin esintilerini hissetmek istiyorsanız Osmanlı harem banyolarına benzeyen şık ve lüks tasarımlar da yarabilirsiniz. Lüks banyo dekorasyonunuzda banyodan çıktıktan sonra vakit geçirebileceğiniz puf, sandalye ve minderlere de yer verebilir, banyo keyfiniz bittikten sonra dahi banyonuzda vakit geçirebilirsiniz.

Eşsiz Banyonuz İle Evinizi Şımartın

Banyonuz güzel bir manzaraya sahipse perdelerinizi daha açık ve saydam renklerden tercih ederek banyo yaparken manzarayı seyretmenizi sağlayabilirsiniz. Lüks banyolar için kullanabileceğiniz renkler; altın, beyaz, gümüş ve siyah olarak sayılabilir. Lüks bir banyoya sahip olmak için olabildiğince canlı tonlarda renkleri tercih etmeli, bu canlılığı korumak için mümkün olduğunca parlak aydınlatmaları edinmelisiniz. Aydınlatma seçerken gözü yormayacak kadar parlak, uyku getirmeyecek kadar loş aydınlatmalardan kaçınmanız isabetli olacaktır. Ayarlanabilir aydınlatmalara sahip olarak harika bir lüks banyo tasarımı yaratabilir, evinizi şımartarak konuklarınızı şaşırtabilirsiniz. Güzel ve lüks bir banyo sayesinde günün yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atarak yeni bir güne daha canlı ve pozitif başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Rengarenk Banyo Modelleri başlıklı yazımızda Banyo dekorasyon fikirleri, Banyo dekorasyonu ve banyo tasarımları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.