Çocuk Odası Dekorasyonu

Genç Odası İçin Dekorasyon İle İlgili Fikirler

Tarafından yazılmıştır Admin

Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Genç odası aileler için olmasa da gençler için büyük önem taşır. Sadece uyudukları bir oda değildir. Ders çalıştıkları, arkadaşlarıyla vakit geçirdikleri, dinlendikleri, kitap okuyabildikleri kısacası her aktiviteyi burada gerçekleştirdikleri onlar için fonksiyonel olan bir alandır. Oda tamamen gençlere ait olduğu için dekorasyonunda da haklı olarak söz sahibi olmak isteyebilirler. Bu durumda ebeveynler orta yolu bulmalı. Hem ailenin hem de çocuğun zevkine göre modern ve farklı bir genç odası dekorasyonu yapılabilir. Bu dekorasyonda size yardımcı olacak bazı fikirler sunduk.

  • Kişiliklerini Yansıtacak Bir Ortam

Gençlerin zevklerinin ve yaratıcılıklarının bir sınırı olmadığı için odalarını dekore ederken bazen iddialı renkler ve eşyalar seçebiliyorlar. Aileler aslında tam bu noktada duruma dahil olabilir. Yine çocuklarının istediği bir tarzda ancak hemen sıkılmalarına engel olacak şekilde bir genç odası dekorasyonu tasarlanabilir. Fikirlerine hemen karşı çıkmadan yapıcı bir şekilde orta yolu bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu süreçte çocuğunuzun kendi zevkini yansıtmasında da yardımcı olacaksınız.

  • Mobilya Seçiminde Değişiklik Yapın

Çocuklar gençlik dönemine kadar genellikle tek kişilik yataklarda büyürler. Ve belli bir yaşa geldiklerinde artık yataklara sığmamaya başlarlar. Eğer genç odanız yeteri kadar büyükse çift kişilik yatak genç odası dekorasyonu için mükemmel olacaktır. Gençler genellikle odalarında vakit geçirmeyi sevdikleri için çift kişilik yatak onlara bu konuda fazlasıyla yardımcı olacaktır. Hem rahat, hem geniş ve konforlu. Ayrıca yatağı alırken bazalı olmasına dikkat edin deriz. Büyüme çağında oldukları için çok fazla kıfayet, eşya genç odalarında bulunuyor. Büyüklük olarak tavsiyemiz en az 120*200 olan modelleri tercih etmeniz.

  • Kitaplık ve Dolap Seçimi

Genç odası dekorasyonunda dolap ve kitaplık seçimi çok önemlidir. Okul kitapları, ekstra aldıkları kitaplar, hobileri için ayırdıkları alanlar ve kıyafetlerinin olduğu kısımlar gibi sonu olmayan bir depolama alanı diyebiliriz. Olabildiğince dolap ve kitaplık konusunda çok çekmeceli, fazla gözü olan mobilyaları tercih edin. Rafların, çekmecelerin yeterli olduğundan emin olun. Aynı zamanda bunlar yeterli gelmezse yukarıda belirttiğimiz bazalı yatak seçeneği size yardımcı olur. Ya da odanız çok büyük ise dolap ve kitaplıktan sonra bir de komidin almayı düşünebilirsiniz. Böylece dağınıklıktan biraz da olsa uzaklaşmış olur oda.

  • Çalışma Alanı

Çalışma alanı en kritik alanlardan biri diyebiliriz. Okul sınavlarında ya da üniversiteye hazırlanırken masa başında saatlerce oturup çalışacak. Konsantrasyonunun bozulmaması gereken bir alan olduğu için özenle dekore edilmelidir. Dikkat dağıtmamasının yanı sıra çocuğunuza ders çalışmak için cazip bir alan olmasına dikkat etmelisiniz. Masada oluşacak olan dağınıklığı en aza indirebilmek için çok çekmeceli çalışma masaları tercih edebilirsiniz. Yatak baktıkça insanın uykusunu getirdiği için çalışma alanı yataktan oldukça uzak olmalı. Daha çok pencereye yakın temiz hava alabilecekleri bir yerde olmalı. Çalışma masasının rengini de çok renkli seçmek yerine beyaz tonlarını tercih edebilirsiniz.

Çocuk odası dekorasyonu‘na buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Bebek Odası Dekorasyonu İle İlgili Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.