Balkon Dekorasyonu

Fransız Balkon Hakkında Bilgiler Ve Fiyatları

Tarafından yazılmıştır Admin

Fransız Balkon Modelleri

Son yıllarda neredeyse her apartman modelinde gördüğümüz Fransız balkon modellerinden bahsedeceğiz sizlere. Oldukça trend olan bu balkon modeli çok şık bir modeldir. Bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi ise herkes tarafından ilgi ve beğeni görmesi. Fransız balkon modelinin asıl çıkma sebebi ise eskiden büyük balkonların sokakları daralttığı düşünüldüğünden dolayı balkonlar küçültülüp Fransız balkon modelini almış.

Balkon tasarımlarının son zamanlarda artık modern ve güzel gözükmediğinden dolayı Fransız balkonlar şuan herkesin tercih haline geldi. Bu tarz balkonlar artık her mimari tasarımda karşılaştığımız bir model olmaya başladı. Her tarz  cam balkona uygulanabilir. Fransız balkon modellerinde bir de korkuluklar vardır. Onlarında çeşidi çok fazladır. Desenli, oymalı metal korkuluklar dışarıdan bakıldığında yapıyı çok şık gösterir. Dışa doğru bombeli ve düz olan modelleri de mevcuttur.

 

Birbirinden Farklı Fransız Balkon Modelleri

Fransız balkonlar için tasarım harikası denilmektedir. Çünkü el işçiliği olan bir modeldir. Evin dış cephesinde dekore edilen Fransız balkonlar son zamanlarda her apartmanda görebileceğiniz bir modeldir. İlk başlarda tek bir model olarak çıkmaya başlayan Fransız balkonlar son zamanlarda talebin çok olmasıyla birlikte farklı korkuluk modelleri ile kendini göstermekte. Artık Fransız balkonunda ilk dikkat çeken korkulukları olmaktadır. Bizce tek kötü tarafı büyük bir balkonda keyif yapılamıyor oluşu.

Ancak balkon sevmeyenler için bu Fransız balkon modelleri hem şık hem de çok kullanışlı. Eski Fransız evi görünümü sağlayan balkon modelleri de çok şık. Korkuluklarınızı eski Fransız evlerine bakarak seçebilirsiniz. Ancak apartmanda yaşıyorsanız durum değişebilir tabi. Ayrıca oval görünümlü Fransız balkon modelleri de çok sevilen modellerden. Korkuluklarınız eğer kendi evinizse yani müstakilse oval olarak Fransız balkon şeklinde yapabilirsiniz. Pek çok cama ve eve kolaylıkla uyum sağlayabilir.

 

Fransız Balkon Fiyatları

Fransız balkonları geçmişten günümüze modernize olmuş bir şekilde gelmiştir. Çoğunlukla büyük şehirlerde balkon kullanımı azaldığı için Fransız balkon modelleri tercih edilmektedir. Apartmanların ya da müstakil evlerin dış cephesine kesinlikle çok hoş bir görüntü vermektedir. Peki müstakil evlere Fransız balkon yapmak istediğimizde fiyatı nasıl olur diye insan kendi kendine soruyor. Bakalım müstakil evlere yapılan Fransız balkonların fiyatları nasılmış.

Fransız bir balkona sahip olmak artık çok fazla para gerektiren bir durum değil. Örneğin yapmak isterseniz eğer bir çit parçası iç içe dönen kapı ile yapabilirsiniz. Malzemelerin tamamını aldığınızda size çıkacak olan fiyat 800-1.000TL civarındadır. Montajı da içerisine eklerseniz eğer maksimum 1.500TL ye bir masraf çıkmış olur size. Ama tabi bu ürünün fiyatının düşük olması aynı zamanda kalitesinin de çok iyi olmadığını dile getirir. Daha iyi kalitede bir ürün almak ya da yapmak isterseniz fiyatları 3.500-4.000TL civarında olacağını tahmin ediyoruz.

Modern Balkon Dekorasyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Teras İçin Mobilya Ve Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.