Ev dekorasyonu yapılırken genellikle gözden kaçırılan yerlerden biri de banyolardır. Ancak iç mimari tutkunları banyoların bir ev için ne kadar önemli olduğunu bilirler. Banyolar günün yorgunluğunun ve stresinin atıldığı, koşuşturmacadan uzaklaşılan rahatlama alanlarıdır. Bu sebeple banyoların mümkün olduğunca iç açıcı ve rahatlatıcı tasarımlara sahip olmasına dikkat edilmelidir. Evler tasarlanırken genellikle salonlar ve ebeveyn odalarına büyük alanlar ayrılmakta, geri kalan bölgelere çok fazla yer bırakılmamaktadır. Küçük bir banyoya sahipseniz küçük banyo dekorasyonu yaparak güzel bir dekorasyona sahip olmanız mümkündür. Banyonuzun iç karartıcı ve sıkıcı görünmemesi için küçük banyonuzda açık ve soft renkleri tercih edebilirsiniz. Küçük banyo dekorasyonları açısından aynalar oldukça büyük öneme sahiptir. Büyük aynaların yansıma özelliklerinden faydalanarak banyolarınızı daha büyük ve ferah göstermeniz mümkündür.

küçük modern banyo tasarımları

Küçük Banyolar Nasıl Dekore Edilmelidir

Küçük banyolar da kullanılan her şey mümkün olduğunca açık renklerden seçilmeli, sıkıcı ve bunaltıcı hava oluşturacak koyu renklerin kullanımından kaçınılmalıdır. Küçük banyolar için aynaların öneminden bahsetmiştik. Küçük banyo dekorasyon fikirleri için diğer bir önemli unsur da aydınlatmalardır. Çok fazla ışık sağlamayan loş aydınlatmalar banyoları olduğundan küçük ve iç karartıcı göstereceğinden bunları kullanmaktan mümkün mertebe uzak durmalı, aynı zamanda spotlar ve ledler ile banyonuzu süslemeye dikkat etmelisiniz. Banyonuzda yüksek bir tavana sahipseniz banyo dekorasyonu yaparken büyük ve sarkan avizeler kullanabilir, ışıltı ve şık bir banyoya sahip olabilirsiniz. Banyonuz küçükse klozet, küvet ve lavabolarda da renklilikten kaçınmalı beyaz veya krem gibi açık renkleri tercih etmelisiniz.

En Güzel Küçük Banyo Dekorasyonları

Küçük bir banyoya sahipseniz küçük kapaklı ve az çekmeceli banyo dolaplarından faydalanmalı, zorunlu olmayan eşyalarınızı banyoda tutmamaya dikkat etmelisiniz. Küçük banyo tasarımı yaparken banyo aksesuarları kullanmaktan kaçınmalı, eğer çok istiyorsanız az sayıda dekoratif ürün kullanmalısınız. Banyonuzun ferah ve zengin görünmesi için beyazın ve bol aydınlığın hakim olduğu küçük banyo tasarımları oluşturabilir, küçük ama zevkli bir banyoya sahip olabilirsiniz. Banyonuzun sıkıcı ve iç karartıcı görünmemesi için olabildiğince çok aydınlatma ve ayna kullanmaya dikkat etmenizi öneririz.

İlginizi Çekebilir : Göz Alıcı Lüks Banyo Dekorasyonları başlıklı yazımızda banyo dekorasyonu modelleri, göz kamaştırıcı banyo modelleri ve lüks banyo dekorları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

1 yorum

  • Gerçekten çok güzel ve anlamlı banyo dekarosyanlari olusturmussunuz.Bende banyoma böyle dekarosyan yaptırmayı düşünüyorum. Akıcı ve düzenli değerlendirmeniz için teşekkür ederim

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.