Evin salonu evin en büyük parçasını oluşturduğundan bu bölümün dekorasyonu oldukça önemlidir. Konuklarınızı salonda ağırladığınız ve ailenizle salonda vakit geçirdiğinizi düşününce salonların ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Konuklar genellikle ziyaretleri bitene kadar salonlar da ağırlanmakta, evin diğer bölümleri görmemektedir. Bu yüzden iyi bir salon dekorasyonu yaparak konuklarınız eviniz hakkında iyi izlenimler edinmesini sağlayabilirsiniz. Kare salonların eşyaların rahatlıkla yerleştirilebildiği, kullanışlı ve fonksiyonel salonlardır. Kare salonlara en çok yakışan oturma grupları L koltuklar ve köşe koltuklarıdır. Kalabalık aile ziyaretçileriniz sık sık uğruyorsa kare salon dekorasyonu yaparken koltuklarınızı L veya köşe koltukları arasından seçmenizi öneririz.

Modern Kare Salon Dekorasyonu

Dekorasyonda modern parçalar kullanmayı seviyorsanız salonunuzu daha modern koltuk takımlarıyla dekore etmenizi öneririz. Salonunuzda kullandığınız koltuk takımları beyaz renkli veya tek renkli ise üzerine koltuk şalları ve kırlentler koyarak evinizin daha zengin görünmesini sağlayabilirsiniz. Modern kare salon dekorasyonu için modern koltuk takımlarına sahip olmak yeterli değildir. Bu koltukları modern halı, perde, orta sehpa ve dekoratif eşyalarla süslemeniz gerekmektedir. Modern bir odaya sahip olmak istiyorsanız camdan yerlere kadar inen dantelli tül perdelerden uzak durmanızı, bunun yerine sade beyaz veya krem rengi perdeleri tercih etmenizi öneririz. Şık kare salon dekorasyonu yapmak için evinizin dekoratif eşyalarına da önem vermeli, bolca tablo ve biblo kullanmaya özen göstermelisiniz.

Küçük Kare Salon Dekorasyonu

Yeni yapıların birçoğu küçük salonlar ve odalardan oluşmaktadır. Küçük bir kare salonunuz varsa bunu en iyi şekilde değerlendirebilmek için akıllı ev eşyaları kullanmalı, açılıp kapanabilen, duvara montelenen ev eşyalarını tercih etmelisiniz. Küçük kare salon dekorasyonu için öncelikle bir salon takımına ihtiyacınız olacaktır. Olabildiğince çok sayıda kişiyi oturma odanızda aynı anda ağırlayabilmek için küçük salonunuzda L veya köşe koltukları tercih edebilirsiniz. Salonunuzun sadelikten kurtulup daha canlı ve şık durmasını sağlamak için koltuklara çeşitli kırlentler ve koltuk şalları yerleştirebilirsiniz. Küçük kare salon dekorasyonları ile şahane bir salon yaratmanız ve misafirlerinizi evinize hayran bırakmanız oldukça keyifli olacaktır.

İlginizi Çekebilir : Bohem Salonlar İle Tarzınızı Yansıtın başlıklı yazımızda bohem ev tasarım önerileri, bohem ev tasarımları ve bohem salon tasarımları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.