Genel Dekorasyon

Ev Salonunda Modern Dekor Örnekleri Nasıl Yapılabilir

Tarafından yazılmıştır Admin

Salon Dekor Örnekleri

Salon hepimizin bildiği üzere evin en gösterişli, en dikkat çeken ve dekorasyonuna en çok dikkat ettiğimiz alanlardan biridir. Her zaman eskisinden daha şık olması için yeni şeyler alır, evde küçük değişiklikler yaparız. Küçük değişiklikler aslında evi gösteren gerçek değişikliklerdir. Bazı dekorlar sayesinde evinizi hangi tarzda göstermek istiyorsanız ona dönüştürebilirsiniz. Size bahsedeceğimiz salon dekor örnekleri sayesinde küçük dokunuşlar ile evinize şıklık katacaksınız.

 

Salon dekorasyonunda kullanılan koltuk takımları artık oldukça renkli ve desenli. Ancak salon takımı almadan ilk önce yapmanız gereken odanın büyüklüğünü ve genişliğini doğru bir şekilde ölçüp ona göre salon takımı almak. Aksi halde odanız küçükse ve aldığınız salon koltuk takımının boyutları odayı daha da küçük gösterecekse yanlış bir seçim yapmış olursunuz. Böyle olursa da salon dekorasyonunuzu kesinlikle sevemezsiniz. Büyük bir odanız varsa ve küçük koltuk takımları aldıysanız da odanız çok boş duracaktır.

Bunların yanı sıra tv ünitesi, halı, orta sehpa gibi eşyalarında yerleştirilirken ölçülerine dikkat edilmesi gerekir. Bakalım asıl konumuz olan salon dekor örnekleri neler. Salonumuzu nasıl küçük dokunuşlarla şık hale getirebilirsiniz sorusunun cevabını arayacağız.

Duvar Kağıdı

Duvar kağıdı uygulaması salon için şık bir dekor örneğidir. Hep aynı renklerden ve düz duvarlardan sıkıldıysanız biraz farklılık arıyorsanız duvar kağıdı bu konuda en etkili seçenek olacaktır. Evinizde oluşmasını istediğiniz her değişikliğin yapılmasına katkı sağlar. Klasik bir tarza geçiş yapmanızı ya da bohem tarzda bir ev dekore ediyorsanız çiçek desenki renkli duvar kağıtları tam size göre. Kısacası duvar kağıdı salon dekore edilirken kullanılacak olan önemli şeylerden biridir.

Doğru Obje Kullanımı

Evdeki küçük detaylardan biri de objelerdir. Konsol üstünde, orta sehpada, tv ünitesinde ya da yerde her alan bu küçük objeleri görmek mümkün. Salona farklı bir hava ve görüntü katıyor diyebiliriz. Her ne kadar küçük objeler desek te inanın odayı bazen bambaşka bir hale dönüştürebiliyorlar. Peki objelerin doğru kullanımı nasıl olur. Büyük küçük boyutlarına, uzunluklarına, genişliklerine çok fazla bakmadan yan yana yerleştirebilirsiniz. Ayrıca lambader gibi ya da abajur gibi ürünleri salon dekorasyonunda kullanmanızı tavsiye ederiz. Hem modern tarzın hem de klasik tarzın belirleyici detaylarındandır o ürünler.

Tv ünitesinde genellikle küçük objeler tercih etmenizde fayda var. Konsol ise objeleri sıralamak için mükemmel bir alan diyebiliriz. Bunun yanı sıra salonda boş kalan köşeleri saksılarla ya da farklı dekoratif tasarımlarla doldurabilirsiniz. Salonda her zaman tarz önemlidir. Belli bir dekorasyon tarzınız olmalıdır. Bu dekorasyon tarzını da biblolar, çiçekler, tablolar, heykeller, saatler ya da abajur gibi ürünler ile ön plana çıkarabilirsiniz. Salon dekor örneklerinde her zaman en etkili yöntemler küçük detayları iyi bir şekilde kullanmak diyebiliriz.

Salon Dekorasyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Vizon Rengi İle Ev Dekorasyonu Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.