Evinizi home ofis olarak kullanıyorsanız veya ara ara evde çalışma gibi bir durumunuz var ise, bugün bu yazımızda sizlere ev için ideal çalışma masaları resimlerini hazırladık. Peki evde çalışmak için ideal çalışma masası nasıl seçilir ve seçerken nelere dikkat etmeliyiz biraz bunlardan bahsedeğiz.

Modern veya Klasik Çalışma Masası Modelleri

Evinizde kendinize ait bir çalışma odanız varsa, bu odanın ışık durumunu dengede tutmak çok önemlidir. Ne çok aydınlık nede çok loş olmamalıdır. Işık seviyesi için aydınlatma kategorimizi de inceleyebilirsiniz. Buradaki tüm amaç sizin gözünüzü yormayan bir tasarım belirlemektir. Masanızın pencereye dönük olması dikkat dağınıklığına sonuç açacağından, kesinlikle çalışma masası pencerenin tersine bakmalıdır. Düzeni oturttuysak yavaş yavaş masa seçimi konusuna gelebiliriz. Masanızın hangi ebatlarda olması tamamen sizin oda tasarımınıza bağlıdır. Eğer odanızın genelini modern bir tarzda hazırladıysanız, masamızı da modern çalışma masası seçmeliyiz. Masa seçimlerinizde karışık renkler veya yoğun renkli, desenli masalar yerine beyaz masaları tercih ederseniz odaklanmanız kuvvetlenecektir. Masa boyutları diğer bir önemli konudur. Odamızın büyüklüğü göz önüne alınarak çalışma masamızın ebatını da bu boyutlara uygun seçmeliyiz. İhtiyacınıza göre hareket edip, eğer sürekli evraklarla çalışıyorsanız sade masa modelleri tercih etmelisiniz. Böylelikle kalabalık bir görüntü yaratamamış olursunuz ve dikkatinizi daha iyi toplarsanız. Klasik tarzda masa modelleri arıyorsanız, çok fonksyoneli olmasın diyorsanız ahşap masaları öneririz.

Çok Fonksyonlu İdeal Masalar

Homeofis çalışanları için genellikle geniş kapsamlı fonksiyonel masalar gerekir. Birden fazla raflı, kitaplıklı ve fazla çekmeceli geniş masalardan bahsediyoruz. Çalışma masası seçerken estetik görünmesine, ihtiyacınızı tamamiyle karşılamasına, yeteri kadar rafa ve çekmeceye sahip olmasına ve odanızın dekorasyonuna uygun olmasına özen göstermelisiniz. Bizler, sizler için ideal çalışma masaları resimlerini galeri haline getirip hazırladık. Daha farklı modellere ihtiyacınız olursa veya merak ettiğiniz sorularınız varsa bize konu altındaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Ev İçin İdeal Çalışma Masaları


(Bu yazıya 2 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 4,50 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.