Ev dekorasyonunda en önemli noktalardan biri de perdelerdir. Perdeler dışarıdan da görüldüğü için insanların eviniz hakkındaki ilk izlenimini perdeler oluşturmaktadır. Bir evin olmazsa olmazı olan perdeler; evi ortaya çıkaran, evdeki atmosferi yaratan unsurdur. Bu yüzden ev dekorasyonunda perde seçiminizi özenle ve titizlikle gerçekleştirmelisiniz. Perde seçimini odaya ve mobilya tarzlarına göre yapmalı, alakasız dekorasyonlardan uzak durulmalıdır. Perde seçimi için öncelikle mobilyalarınızın tarzının ve stilini seçmeniz gerekmektedir. Avangarda mobilyalar için daha klasik perdeler uygun olurken, bohem evler için otantik perdeler, retro evler için ise yaşanmışlık ruhu taşıyan eski dokulu perdeler uygun bir seçim olacaktır. Klasik mobilya kullanıyorsanız şık perde seçimi için ışıltılı ve klasik perdeler seçmeli, çok fazla detay kullanmaktan kaçınmalısınız.

Şık Perdeler İle Evinizi Şenlendirin

Eviniz spor ve samimi bir evse daha rahat ve salaş perdeler kullanmanız isabetli olacaktır. Bunun için kalın perdelerinizi Japon stili veya panel perdeler arasından seçebilirsiniz. Evinizin sıkıcı görünmemesi için desenli ve renkli perdeler kullanmanızı öneririz. Modern perdeler kullanarak eviniz de harika bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Özellikle son yıllarda uç kısımlarında dantel işleme olan perdeler oldukça revaçtadır. Perde rengi seçerken koltuklarınızla birebir aynı renkte perdeler seçmek zorunda olduğunuz kuralını unutun. Sıkıcı ve zevksiz bir dekorasyon yaratmamak için daha yaratıcı ve şık perde modelleri seçmeye özen göstermelisiniz.

Şık Perde Modelleri

Oturma odasında bulunan güneşliklerinizi gündüzleri sağ ve sol yana toplayarak dekoratif bir aksesuar yardımıyla tutturabilir ve gün boyu şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Oturma odalarına çift renkli perdeler kullanmanız mümkündür. Kuralları yıkmak için camınızın bir yarısına başka, diğer yarısına başka desenden perde kullanabilirsiniz. Şık perde modelleri arasından mobilyalarınıza ve evinizin genel atmosferine uygun bir perde seçerek konuklarınızın gözlerini kamaştırmanız mümkündür. Bunun için sıkıcı tasarımlar yerine eğlenceli ve dinamik perdeler kullanmaya özen göstermeli, birebir aynı renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Perde seçmeden önce odanızın temasını ve stilini belirleme daha sonra seçenekleri daraltarak perde tasarımları yapmalısınız. Güzel bir perde tasarımı ile konuklarınızı evinize hayran bırakmanız oldukça kolay hale gelecektir.

İlginizi Çekebilir : Klasik Halı Modelleri başlıklı yazımızda en şık halı modelleri, halı modelleri ve halı reminleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 2 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.