Ev dekorasyonunda duvarlar genellikle es geçilmekte ve boyandıktan sonra hiçbir şey yapılmayarak sade ve boş kullanılmaktadır. Ancak evinde farklı bir ambiyans yakalamak isteyen iç mimari tutkunları duvarların evdeki rolünün farkındadır. Duvarlarınızı değerlendirerek evinize eşsiz bir atmosfer kazandırabilir, duvar dekorasyonları sayesinde konuklarınızın gözlerini kamaştırabilirsiniz. İlk olarak antreler ile başlayabiliriz. Antreler evlerin giriş yerleridir ve konuklar ilk olarak burada karşılanır. Bu yüzden antreler oldukça önemli noktalardır. Duvar dekorasyonu açısından da ayrı bir öneme sahip olan antrenize sevdikleriniz ve aile büyükleriniz ile olan fotoğrafları asarak bu bölümü küçük bir sergi haline getirebilirsiniz. Fotoğrafların üst kısımlarına aydınlatma koyarak serginize verdiğiniz önemi de yansıtabilir, hoş ve samimi bir atmosferi yansıtabilirsiniz.

çerçeveler ile duvar tasarımları

Duvarlarınızı Değerlendirin, Evinizi Şımartın

Genellikle dekorasyon konusunda duvarlar önemsenmemekte, boş bırakılmakta veya yalnızca bir tablo asılmaktadır. Ancak bir tabloyla şık duvar dekorasyonu sağlamak mümkün değildir. Güzel bir duvar dekorasyonuna sahip olmak istiyorsanız beğendiğiniz bir tablonun yanına birkaç tane daha tablo, ayna, fotoğraf vs. yerleştirmeli bütünlüğü koruyarak duvarlarınızı zenginleştirmelisiniz. Duvarlarda fotoğraf kullanılırken yapılan en büyük hatalardan biri de çerçevelerin önemsenmemesidir. Ancak şık duvar dekorasyonları yapabilmek için her şey en ince ayrıntısıyla düşünülmeli ve titizlikle tasarlanmalıdır. Bunun için sevdiğiniz aile fotoğraflarınızı güzel ve göz alıcı çerçeveler ile zenginleştirdikten sonra duvarlarınızı süslemelisiniz.

3 boyutlu duvar tasarımları

Duvarlarda Neler Kullanılabilir

Duvarlarda kullanılabilecek obje sayısı oldukça fazladır. Eviniz çok dar ve küçükse boğucu ve sıkıcı görünmemesi duvarlarınızda öncelikle büyük ve şık bir ayna kullanmanızı öneririz. Aynalar yansıma özelliği sayesinde evinizi daha derin ve büyük gösterecektir. Bunun yanı sıra duvarlarınızda yer açtırarak veya duvarlarınıza raf yaptırarak çeşitli aksesuarlar yerleştirebilir, bunların üzerinden aydınlatma sağlayarak evinizi ışıl ışıl bir hale getirebilirsiniz. Yaratıcı duvar dekorasyonları için evinizin bütün duvarlarını kullanabilirsiniz. Dekorasyon yaparken ışığın etkisini de göz önünde bulundurmalı, yeterli aydınlatma kullanmaya özen göstermelisiniz. Duvar dekorasyon fikirleri arasından en beğendiğiniz öneriyi evinize uygulayarak evinizi eşsiz bir hale getirebilir, konuklarınızla keyifli ve uzun sohbetlerin tadını çıkarabilirsiniz.

farklı duvar dekorasyonları

İlginizi Çekebilir : Duvarlarda Ağaç Dekorasyonu başlıklı yazımızda ağaç dallı dekorasyonlar ve evde ağaç dekorasyon hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

1 yorum

  • İç duvarlarımız ne kadar önemli ise dış duvarlarımız da o kadar önemlidir. Bu yüzden binalarımızı güzelleştirmek için cephe giydirme modellerine de göz atmayı unutmayalım.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.