Evinizi değiştirmenin en kolay yolu şüphesiz ev tekstili ürünlerinizi değiştirmekten geçmektedir. Taşınması zor olan mobilyaları veya bir hayli bütçe gerektirecek teknolojik aletlerinizi değiştirmek yerine perdelerinizi değiştirerek evinizin atmosferini değiştirmeniz mümkündür. Perdeler evin dışarıya görünen yüzüdür. Konuklarınız ilk olarak perdelerinizi ve kapınızın önünü görmekte, bunları değerlendirerek eviniz hakkınızda ilk izlenimini edinmektedir. Mutfak dekorasyonu açısından en önemli parçalar mutfak perdeleridir. Mutfak perdelerinin kir tutmaz yapıda ve çıkarılıp yıkanabilir olmasına özellikle dikkat etmeniz gereklidir. Perdeler genellikle yemeklerin isini, tozunu, sigara dumanını vs. kolaylıkla kaptıklarından yıkanabilir perde almanız oldukça önemlidir. Mutfak perde modelleri arasında perde seçerken bu hususları muhakkak göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Mutfak Dekorasyonunda Perdelerin Rolü

Mutfak dekorasyonunda perdelerin rolü epey fazladır. Mutfakta bulunan buzdolabı, bulaşık makinesi, ocak ve fırınlar genellikle siyah veya beyazdır. Mutfak dolaplarının da genellikle tek renk seçildiği göz önünde bulundurulursa perdenin mutfaktaki rolü göz önüne çıkacaktır. Perdeler mutfağın atmosferini belirleyen mutfak dekorasyon işlemine yön veren en önemli parçalardır. Mutfakta kullandığınız pereler mutfağınızın genel ambiyansına yön vereceğinden perde seçiminizi titizlikle yapmanız gerekmektedir. Mutfaklarda genellikle açık renkler ve özellikle beyaz hakim olduğundan perdenizi daha canlı ve belirgin renklerde tercih etmenizi tavsiye ederiz. Modern ve şık mutfak perdeleri edinerek konuklarınızı evinize hayran bırakabilir ve mutfağınızı şımartabilirsiniz.

Bağlamalı Mutfak Perdeleri

Mutfakta sık sık camları açarak evi havalandırmak ve yemek kokusunun evi terk etmesini sağlamak gerekmektedir. Mutfakların genellikle sıkışık ve küçük olduğu düşünülürse perde için kullanılan alanın darlığı da ortaya çıkacaktır. Dar alanlarda camları açarken perdelerin konumu oldukça zorluk çıkarmakta, perdelerin yıpranmasına yol açmaktadır. Bağlamalı mutfak perde modelleri tercih ederek bu zorluktan kurtulmanız mümkündür. Bu perdeler sayesinde camları açmadan önce perdenizi bir kenarda toplayarak bağlayabilir ve sonrasında camlarınızı açarak evinizi havalandırabilirsiniz. 2017 mutfak perde modelleri arasında evinizin atmosferine en çok yakışan perdeyi tercih ederek evinize yeniliğin enerjisini getirebilir, trend ve benzersiz ev tekstil ürünlerine sahip olarak konuklarınızı evinize hayran bırakabilirsiniz.

 


(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.