Salon dekorasyonunda büyük bir öneme sahip olan koltuk şalları, koltukların şıklığı ve uzun süre dayanıklı kalması açısından oldukça önemlidir. Özellikle uzun koltuk şalları şıklık açısından iyi tasarımlardır. Koltuklarınız ile zıt renkli şallar seçerek odanızın atmosferini değiştirebilir, mobilyalarınıza renk katabilirsiniz. Koltuk şalları dekor amaçlı kullanmak istiyorsanız koltuklarınızın üzerine rastgele bırakabilir, koltuklarınızın dayanıklı bir şekilde uzun süre kullanımını sağlamak için düzenli bir şekilde koltuklarınızın üzerini örtebilirsiniz. Son dönemin en popüler ev tekstil ürünleri arasında gösterilen koltuk şalları odaları atmosferini değiştirerek evinize farklı bir ambiyans sunmaktadır. Koltuk şalları kullanırken koltuğunuzun büyüklüğünü, tarzını ve rengini göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Koltuk Şalları Neden Kullanılmalıdır, Yararları Nelerdir?

Koltuk şalları koltuklarınızın ömrünü uzatmak için kullanılabileceği gibi yalnızca dekor amaçlı da kullanılabilir. Çoğu insan televizyon karşısında bir şeyler yemekte büyük keyif alır. Koltuk şalları sayesinde yemeklerinizin koltuk ile temas etmesini önleyebilir, davetsiz misafirlerinizi tertemiz bir salonda ağırlayabilirsiniz. Koltuk şalı kullanmanın yararları bununla da sınırlı değildir. Koltuk şalları kolayca yıkanabilir ev tekstil ürünleridir. Bu sayede koltuklarınızı kuru temizlemeye vermekten kurtulabilir, koltuk şalınızı makineye atarak yeniden temiz bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca koltuk şalları evin havasını değiştirdiğinden kolayca yeni bir koltuk şalı satın alabilir ve evinizin bir anda farklı bir atmosfere kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Koltuk Şalı Çeşitleri

Şık bir evin olmazsa olmaz parçalarından biri de koltuk şallarıdır. Koltuk şalları oldukça çeşitli seçenekleri olan ev tekstil ürünleridir. Kış ayları için yünlü koltuk şalları alarak eve samimi ve sıcak bir ortam kazandırabilir, yaz aylarında ise daha efil efil ince kumaşlı şallar tercih ederek evinizi renklendirebilirsiniz. İç mimari tutkunlarının en sevdiği dekorasyon parçalarından biri de şüphesi koltuk şallarıdır. Şık koltuk şalları edinerek iç mimarinizi zenginleştirebilir, evinize otantik ve sofistike bir hava kazandırabilirsiniz. Koltuk şallarınızı koltuklarınızın üst kenarından aşağıa doğru sarkacak şekilde yerleştirerek müthiş bir dekor yakalayabilirsiniz. Country tarzı koltuk şalları son dönemde oldukça rağbet gördüğünden bu tarz koltuk şalları edinerek evinizde trend bir görünüm yakalayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Benzersiz Tasarımlara Sahip Patchwork Halılar başlıklı yazımızda el dokuma halılar, Patchwork Halı modelleri ve Patchwork Halılar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

1 yorum

  • Genel olarak ilk bakışta koltuk örtüsü kaymış gibi bi görüntü verse de. Estetik görünüşü ve renk uyumu ile gerçekten hoş görünüyor.
    Ama en çok dikkat edilmesi gereken bölüm. Renk uyumu…

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.