Evin atmosferini belirlemek açısından salonlar çok önemlidir. Güzel bir salona sahip olarak konuklarınızı evinize hayran bırakabilir ve gözlerini kamaştırabilirsiniz. Rustik ev dekorasyonu antikalık ile modernliğin karışımından elde edilen dekorasyon türüdür. Özellikle Avrupa’daki evlerinin dekorasyonuna hakim olan rustik tarz gün geçtikçe balkan ülkelerinde de yaygınlaşmaya başlamıştır. Rustik ev dekore etmek istiyorsanız bohemliği, antikalığı ve modernliği aynı anda yansıtmanız gerekmektedir. Evlerde samimi ortamlardan yanaysınız tercihinizi rustik ev dekorasyonundan yana kullanmanızı öneririz. Rustik evlerde genellikle ağaç malzemeleri ham olarak kullanılmakta, doğal bir görüntü elde etmeye önem gösterilmektedir. İşlenmemiş kalasların kullanıldığı eşyaları seçerek evinizde rustik dekorasyon yapabilirsiniz.

Rustik Dekorasyon Fikirleri

Rustik dekorasyon için işlenmemiş ham odundan yapılmış; masa, sandalye tercih edilmeli, sehpa ve orta masalar ağaç tonlarındaki renkler kullanılarak seçilmelidir. Doğallığın ve rahatlığın simgesi olan rustik evinizin bir köşesinde ham, işlenmemiş ve şekil değiştirmemiş ağaç kalasını ortadan ayırarak duvara monte edebilir, üzerini ağaç kozalakları veya çeşitli dekoratif bitkilerle süsleyerek evinizin şıklığına şıklık katabilirsiniz. Rustik dekorasyon fikirleri son dönemde oldukça rağbet görmektedir. Gün boyu yaşanan koşuşturmadan sonra soluğu rahat ve doğal bir evde almak istiyorsanız evinizi rustik dekorasyon ile dekore etmenizi öneririz. Doğada bulunan malzemeleri doğallıklarına zarar vermeden kullanarak evinizi natürel ve samimi bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Özellikle toprak tonları ile güzel bir uyumu yakalayan rustik evinizi tamamlamak için diğer eşyalarınızda toprak rengini tercih edebilirsiniz.

Rustik Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Olabildiğince doğallığın ve natürelliğin hakim olduğu rustik evlerde tavan ve zeminlerde de ahşap döşemelere yer verilmekte olabildiğince toprak ve natürel tonlar kullanılmaktadır. Ev dekorasyonu rustik olarak tasarlamak istiyorsanız olabildiğince işlenmemiş malzemeler kullanmaya özen göstermeli, ham kalas ve doğal maddeleri kullanarak evinizin atmosferini rustik tarzda oluşturmanızı öneririz. Rustik dekorasyon uygularken evin diğer malzemelerini etnik desenli, keten, ağaç detaylarına sahip olarak seçebilir, doğal görünümlü sepetlerle evin geri kalanını süsleyebilirsiniz. Rustik salon dekorasyonu yaparak konuklarınızı samimi ortamlarda ağırlayabilir, evinizin dağ evi gibi görünmesini sağlayarak kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Afrika Stili Ev Dekorasyonuyla Tarzınızı Yansıtın başlıklı yazımızda afrika stili ev dekorasyonları önerileri, afrika stili ev dekorasyonu ve afrika stili tasarımlar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.