Söz konusu dekorasyon ev dekorasyonu olunca genellikle akla ilk olarak evin içi gelmektedir. Ancak ev dekorasyonuna kapı önü ve dış kapı süsü de dahil olduğu unutulmamalıdır. Özellikle iç mimariye düşkünseniz kapı önü dekorasyonlarına muhakkak önem vermelisiniz. Eviniz ile ilgili ilk izlenim doğal olarak kapınızda başlar. Kapı önünüzü olabildiğince zengin ve renkli bir hale getirerek evinizin şıklığına şıklık katabilirsiniz. Evin iç dekorasyonu kadar öneme sahip olan kapı önü için güzel aksesuarlar seçerek evinizi şımartabilir ve farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Kapı önü aksesuarları denilince akla ilk olan kapı deliklerinin altını süsleyen çiçekler ve kapı paspasları gelmektedir.

Dış Kapı Süsleri Modelleri

Dış kapı süsleri modelleri arasında paspas, çiçek, gazetelik, ayna, halka, nazar boncuğu ve harfler gösterilebilir. Bu süsleri ister kendi emeğinizi kullanarak elde edebilir, isterseniz de ev aksesuarları satan yerlerden edinebilirsiniz. Kapı önünde kullanılan şemsiyelikler hem fonksiyonel bir özellik göstererek ıslak şemsiyeleri dışarıda tutmanızı sağlayacak hem de kapınızın önüne şıklık katacaktır. Kapılara en çok yakışan süslerden biri de şüphesiz çiçeklerdir. Kapı önü çiçek bakımından oldukça uygun bir yerdir. Kapılara oldukça hoş bir atmosfer kazandıran diğer aksesuarlar da uğur böceği, kelebek, nazar boncuğu, yıldız ve kuş şeklindeki dekoratif figürlerdir. Kapı önünüzü zevkinize uygun aksesuarlarla süsleyerek evinizin baştan aşağı şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kapı Önü Ağırlığı

Kapı önü aksesuarlarında son zamanlarda en çok tercih edilen aksesuar çeşitlerinden birini de kapı önü ağırlığı oluşturmaktadır. Genellikle sevimli hayvan figürleri ile yapılan kapı önü ağırlıklarını kendiniz yapabileceğiniz gibi hazır yapılmışını da satın alabilirsiniz. Kapıların kendiliğinden kapanmasını önleyen kapı önü ağırlıkları sevimli görüntüleriyle oldukça şık bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Evin dekorasyonunu bozmadan kapılarınızın açık kalmasını istiyorsanız dekoratif kapı önü ağırlıklarını tercih edebilirsiniz. Kapı önü süsleri arasından evinize en uygun modeli seçerek evinizin şıklığını arttırabilir, daha kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Evinizi şımartacağınız aksesuarlar aynı zaman da evinizin atmosferini değiştirecek ve enerjisinin yükselmesine yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir : Çarpıcı Görünümlere Sahip Kanvas Üzeri Yağlı Boya Tablolar başlıklı yazımızda beyaz siyah kanvas tablolar, çiçek desenli kanvas tablolar ve kanvas hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 2 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.