Ebeveynler çocuklarının eşyalarını bir yere sığdırmakta ve dağınıklıklarını toplamakta epey zorluk yaşamaktadırlar. Çocukların daha düzenli olmaları sağlamanın en kolay yolu ise çocukların sevebileceği, güzel ve estetik görünüme sahip genç odası dekorasyon yapmaktır. Gençler çocuksu şeylerden nefret ettikleri gibi yetişkin odalarına pek fazla sıcak bakmamakta, tercih etmemektedirler. Bu yüzden genç odası dekorasyonu yapmak oldukça zor olup hayli uğraş gerektirmektedir. Genç odalarının en önemli unsurları bolca rafa sahip olan dolaplardır. Gençlerin eşyalarının ve kıyafetlerinin dağınık bir şekilde etrafa saçılmaması, derli toplu bir şekilde yerli yerinde durması için bolca boş alan gerekmektedir. Genç odası seçerken çocuğunuzun huzurlu bir şekilde vakit geçirebileceği renkleri tercih etmenizde fayda vardır.

Genç Kız Odası

Çocukluk dönemini geride bırakıp genç kızlığa adım atan gençlere bir şey beğendirmek genellikle çok kolay olmamaktadır. Genç kız odası dizayn ederken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur aynalar ve aynalı masalardır. Genç kızlar makyaj ve saç yapmaya oldukça düşkün olduğundan bu ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilecekleri alanlar yaratmak çocuğunuza büyük kolaylık sağlayacaktır. Bunun yanı sıra ders çalışmak ve bilgisayar yerleştirmek için bir çalışma masası da genç kız odası dekorasyonu için olmazsa olmazdır. Genç kız odalarında turuncu, sarı, pembe, kırmızı gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Odanın içini çeşitli biblolar ve tablolar ile süsleyerek çocuğunuzun keyifli vakitler geçirmesine zemin hazırlamanız mümkündür.

Genç Erkek Odası

Çocukluk dönemi arkasında bırakıp ergenliğe adım atan genç erkekler genellikle bilgisayar oyunlarına ve playstationlara bolca vakit harcamaktadırlar. Genç odası takımı modeli bakarken bu hususu göz önünde bulundurarak çocuğunuzun odasında arkadaşlarıyla vakit geçirip, bilgisayar oyunları oynayabileceği alanlar yaratmanızı tavsiye ederiz. Genç odalarında sarı, turuncu, mavi, beyaz, kahverengi, yeşil gibi renkleri kullanabilirsiniz. Özellikle su yeşili rengini kullanarak çocuğunuz huzurlu bir biçimde odasında vakit geçirmesine yardımcı olabilirsiniz. Çocuklarınızın dağınıklığından şikayetçiyseniz eşyalarını düzenleyebileceği bolca raflara sahip genç odası takımları arasından bir tercih yapmanızı öneririz. Bunun dışında geniş bir çalışma masası ve kitaplık da erkek gençlerin odalarında olmazsa olmaz parçalardır.


(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.