Salonlar evin en önemli köşelerinden biri olduğundan salon da güzel bir stili yansıtmalı, samimi ve doğal bir görüntü elde etmeye özen göstermelisiniz. Ev dekorasyonunda konfora, işlevselliğe, minimalizme ve sofistike görünüme önem verenlerdenseniz İskandinav tarzı dekorasyon tam size göredir. Davetkar, neşeli ve renkli bir görünüme sahip olan İskandinav dekorasyonlar evin enerjini yükselterek farklı bir ambiyans oluşturmaya yardımcı olmaktadır. İskandinav oturma odası dekorasyonu genellikle geometrik desenlerin halim olduğu, çiçek gibi motiflere yer verilmeyen, sade ve düz çizgiye sahip salonlardır. İskandinav dekorasyonlarda salonlara renkli vurgular eklemek için genellikle sade, tek renk olan canlı kırlentler kullanılmakta, karmaşaya ve karışıklığa yer verilmemektedir.

salon için İskandinav tasarımları

İskandinav Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır

İskandinav salon dekorasyonu geleneksel yapılardan uzak, modern, sade ve batı stilini yansıtan bir yapıya sahiptir. Kalabalık bir şehirde yaşıyor, gün içinde fazlaca karmaşaya maruz kalıyorsanız rahat ve doğal bir salonda günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Böyle bir salona sahip olmak için İskandinav salon dekorasyonu fikirleri arasında göz gezdirmenizi, tarzınıza uyan bir salon takımını seçerek evinizi baştan dekore etmeye başlamanızı öneririz. İskandinav salon takımlarında genellikle sadelik hakim olduğundan çok fazla renge ve desene yer verilmemekte olabildiğince beyaz renkli mobilyalar kullanılmaktadır. Beyazın hakim olduğu İskandinav salonlarınıza ufak dokunuşları kırlent ve tekli koltuklar ile sağlayabilir, bu parçalar sayesinde evinize bir parça canlılık katabilirsiniz.

Şık İskandinav Salonları İle Göz Kamaştırın

Günün yorgunluğu genellikle evin salon kısımlarında atıldığından salonların olabildiğince az eşyalı, ferah ve sade yerler olmaları çok önemlidir. Ev dekorasyonunda sadeliğe ve şeffaflığa önem verenlerdenseniz İskandinav ev dekorasyonu tam size göredir. Gri, beyaz ve soft renklerin hakim olduğu İskandinav oturma odaları sadeliğin ve şıklığın adıdır. İskandinav salon dekorasyonunuzu sade ve düz renkli bir orta sehpa ile tamamlayarak göz kamaştırıcı bir eve sahip olabilirsiniz. İskandinav salon dekorasyonları arasından evinizin atmosferine en çok uyan oturma odasını seçerek dekorasyon işlemlerini tamamlayabilir, şıklığın ve zarafetin hakim olduğu evinizde konuklarınızı ağırlayarak keyifli sohbetler edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Çift Renkli Salon Duvarı Dekorasyonu başlıklı yazımızda çift renkli duvar, çift renkli duvar dekorasyonları ve çift renkli salon duvarı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.