Genel Aksesuar

En Yeni Portmanto Modelleri Ve Bilinmesi Gerekenler

Tarafından yazılmıştır Admin

En Yeni Portmanto Modelleri

Ev girişi, evin dekorasyonu hakkında size ilk izlenimi veren yerdir. Girişin vazgeçilmez mobilyası da tabiki portmantolardır. Sizin, ailenizin aynı zamanda gelen misafirlerin mont, kaban gibi eşyalarını düzenli bir şekilde yerleştirmek için büyük kolaylık sağlar. Sadece mont ve kaban için değil ayakkabılarını koymanız için kullanışlı bir alan sağlar. Dışardan eve geldiğinizde anahtarlarınızı koymanız için bölümleri de mevcuttur.

Hem bu sayede anahtarlarınızı da kaybetmemiş olursunuz. Hayatımıza böyle kolaylıklar sağladığı için evin giriş kısmında portmanto olmayan bir dekorasyon düşünülemez. Ev dekorasyonunuza uyum sağlayacak birçok portmanto modeli vardır. İsterseniz kendiniz özelde tasarlayabilirsiniz. Portmanto da olması gereken bir küçük detayı da size hatırlatmak isteriz. Ayna, portmantoda bizce en gerekli olan şeylerden biridir.

Portmanto Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Antre dekorasyonunda yer alan portmantoların birçok farklı model ve rengi vardır. Ancak seçim yaparken hem ev dekorasyonunuza uyum sağlayacak hem de işlevsel olarak tam istediğiniz gibi olmasına özen göstermelisiniz. Bunlara ek olarak bir portmanto da tam olarak ihtiyacınız olan şey ne onu belirlemelisiniz. Eğer sadece mont, kaban gibi eşyaları asmak için kullanacaksınız ekstra ayakkabılık yaptırmanıza gerek kalmayacaktır.

Ya da portmantoda ayna bizim çok ihtiyacımız olan bir şey değil diyorsanız alırken veya tasarlarken onu çıkartabilirsiniz. Ayrıca mümkünse portmantonuzu gömmeli tercih edin. Evin giriş kısımları genelde dar olduğu için yer kaplamasını istemezsiniz. Belli başlı ayrıntılara dikkat edildikten sonra istediğiniz gibi portmanto elde edebilirsiniz.

Sürgülü Portmanto

Bu model portmantolar yeni yeni trend olmaya başladı diyebiliriz. Kapaklı olan modellere göre biraz daha modern ve şık duruyor. Tasarımın estetik bir tarza sahip olmasında da sürgülü portmanlar önemli bir rol oynuyor. Aynı zamanda şık aynalarda eklendiği zaman kapaklı olan modellere göre daha gösterişli ve dikkat çekici duruyor.

Tabi bazı kötü yanları da olabiliyor sürgülü modellerin. Sürgü kısımları eğer iyi bir şekilde yapılmadıysa uzun ömürlü olmuyor ve hemen bozuluyorlar. Bunu alacağın ya da yaptıracağın yere belirtmeniz lazım ki sonrasında bir sorun yaşanmasın. Ev dekorasyonunda modern ve şık bir tasarım düşünüyorum diyorsanız sürgülü portmanto modellerine bir göz atmalısınız.

Kapaklı Portmanto

Bu model çok uzun senelerden beri görmeye alışık olduğumuz neredeyse her evde olan bir modeldir. Çok kullanışlı ve rahat bir portmanto modelidir. Klasik tarza sahip bir ev dekorasyonunuz varsa kapaklı portmanto modelini tercih edebilirsiniz. Sürgülü olan modellere göre daha uzun ömürlü olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca kapaklı olan modellerde de isterseniz ayna mevcut. Klasik görüntüyü ayna ile biraz şık bir hale dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda portmanto malzemesi de çok önemlidir. Sadece kapaklı olan modeller için değil sürgülü olan modeller de içeriğine, malzemesine dikkatlice bakmalı. Ev dekorasyonunuza en uygun olanı seçmek size kalıyor.

Salon Dekorasyonu na buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Retro Ahşap Aksesuarlar İle Otantik Ev Dekorasyonları başlıklı yazımızda otantik ev dekorasyon fikirleri, otantik modelleri ve retro ev dekorasyon fikirlkeri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.