Bir evin en önemli unsurlarından biri de şüphesiz mutfaklardır. Özellikle hanımlar gününün büyük bir çoğunluğunu mutfaklarda geçirdiğinden mutfak dekorasyonuna oldukça önem vermekte, güzel bir mutfak dekore etmek için büyük çabalar harcamaktadırlar. Güzel bir mutfağa sahip olmak için ilk olarak güzel mutfak mobilyaları seçerek işe başlayabilirsiniz. En güzel mutfak modeli tasarlamak için öncelikle mutfağınızda yansıtacağınız tarza karar vermenizi öneririz. Rustik, Amerikan, ada, klasik gibi birçok çeşit mutfak tarzı arasından mutfağınız için kullanacağınız alana göre bir tercih yaparak dekorasyonunuzu tasarlamaya başlayabilirsiniz. Küçük bir mutfağa sahipseniz mutfak dekorasyonu yaparken koyu renklerden kaçınmalı, soğuk ve açık renkler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Boğucu ve sıkıcı bir mutfağa sahip olmamak için aydınlatmalara da önem vermeli, gözü yormayan ancak yeterince aydınlık sağlayan avizeler tercih etmelisiniz.

 

Trend Mutfak Dekorasyonları

Son zamanlarda özellikle rustik mutfak modelleri oldukça rağbet görmektedir. Doğal kalaslar kullanılarak yapılan rustik dekorasyonlar mutfakları da süslemeye başladı. Trend mutfak dekorasyonu yapmak istiyorsanız tercihinizi rustik dekorasyondan yana kullanabilirsiniz. Rustik dekorasyon için ham ağaç kalaslarından elde edilen mutfak dolaplarını ve doğal perdeleri tercih etmeniz gerekmektedir. Evinizde ve özellikle mutfağınızda samimi görünüme önem veriyor, tercihinizi doğallıktan yana kullanıyorsanız mutfağınızı rustik tarzda dekore etmenizi öneririz. En yeni mutfak dekorasyonu için gündemi ve yenilikleri takip etmenizi tavsiye ederiz.

Rengarenk Mutfaklar

Mutfağınızda canlılığa ve renkliliğe önem veriyorsanız renkli mutfak dolaplarını tercih etmenizi öneririz. Buzdolabı, bulaşık makinesi, ocak ve fırınlar genellikle beyaz olduğundan mutfaklar oldukça sıkıcı görünmektedir. Bu sıkıcılığın önüne geçmek için mutfak dolaplarınızı renkli ve canlı tercih edebilir, evinizin atmosferini değiştirebilirsiniz. En şık mutfak dekorasyonu yapmak için renk uyumuna dikkat etmeniz gereklidir. Mobilyalarınızda tercihinizi renkliden yana kullanacak beyaz eşyalarınızda renk kullanmaktan kaçınmanızı öneririz. Mutfağınızda dekorasyon kadar rahatlığa ve konfora da önem veriyorsanız masalarınızı olabildiğince büyük seçmenizi öneririz. 2017 mutfak dekorasyonu genellikle renklerin hakim olduğu, sade ve şık mutfaklardır. Mutfağınıza kendi zevkinize göre çeşitli dekoratif eşyalar yerleştirerek mutfağınızda kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.,

İlginizi Çekebilir : Çarpıcı Yemek Odası Dekorasyonları başlıklı yazımızda 2017 yemek odaları, yemek odası fikirleri ve yeni yemek odaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.