Çarpıcı Yemek Odası Dekorasyonları

İç mimari tutkunlarının ev dekorasyonunda en çok önem verdiği yerlerden biri de yemek odalarıdır. Aile fertleri genellikle yemek saatlerinde birbirleriyle vakit geçirmekte, konuklar yemek sofralarında ağırlanmakta, en keyifli sohbetler genellikle yemek masalarında yapılmaktadır. Bu sebeple güzel bir yemek odası dekorasyonu yapmak oldukça büyük bir öneme sahiptir. Güzel bir yemek odası dekorasyonu yapmak için öncelikle oturma odanızda bulunan mobilyalarla uyum içinde olan mobilyaları seçmeye özen göstermelisiniz. Yemek odasında en önemli şey yemek masasıdır. Salonunuzun şekline ve yemek masası için ayırdığınız alana göre bir mobilya seçimi yaparak yemek odası dekorasyonları yapmaya başlayabilirsiniz. Salonunuz küçük oval köşeli ve dikdörtgen masalar tercih etmeniz isabetli olacaktır. Büyük salonlar için dilediğiniz masayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Yemek Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Odanızın ve yemek masası için ayırdığınız alanın boyutuna göre bir yemek masası seçimine başlamadan önce kaç kişilik yemek masası alacağınıza da karar vermelisiniz. Çok fazla konuğu aynı anda ağırlayan veya sayıca fazla aile ferdine sahip olan biriyseniz 8 kişilik masalar sizin için ideal bir tercih olacaktır. Yemek masası dekorasyonu için bu kadar geniş bir alan ayırmadıysanız açılıp kapanabilen kısımlara sahip olan masaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede günlük kullanım için küçük kalabalık sofralar için büyük bir masaya sahip olabilirsiniz. Yemek odası dekorasyon fikirleri arasından evinizin genel atmosferine ve yemek odanız için ayırdığınız alana göre uygun bir dekorasyonu seçerek yemek odalarınızı büyüleyici hale getirebilirsiniz.

Mükemmel yemek odası

Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek odası dekore ederken avizelerin kullanımına çok dikkat etmelisiniz. Yemek odasının tam orta tepesinde bulunan bir avize yemeklerinizi ve odanızı daha şık göstermeye yardımcı olacaktır. Yemek masası dekorasyonları yaparken dekoratif eşyaları masanızın boyutuna uygun seçmeli, konukların birbirini göremeyeceği kadar yüksek veya büyük süsler kullanmaktan kaçınmalısınız. Yemek odası dekorasyon önerilerini uygularken halınızın da yemek masasını ve sandalyeleri 15 cm aşmasına dikkat etmeli, sandalyelerin halılardan düşerek dengesizlik ve rahatsızlık yaratmaması için uygun ebatlarda halı seçimi yapmaya özen göstermelisiniz. Şık bir yemek masası dekore ederek keyifli ve uzun yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Beyaz Yemek Odası Dekorasyonu başlıklı yazımızda beyaz ağırlıklı yemek odası tasarımları, beyaz renkli yemek odası ve beyaz yemek odası hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 4 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

7 Yorumlar

  • bende evin mobilyaları değiştircektim birbirinden farklı güzel farklı yemek odası takımları var sonucta hepsini degişicem çok beyendim

  • Evin en önemli yerlerinden bir tanesi yemek odası. Misafir geldiği zaman güzel sunum yapmak gerekiyor. Bu yüzden yemek odasına önem vermek gerek…

  • Gerçekten çok güzel gruplar mevcut özellikle 2.sıradaki dekorasyon örneğine bayıldım en kısa zamanda değişiklik yapmayı planlıyorum bu örneği de değerlendireceğim.

  • Gerçekten güzel tasarımlar 5 üzerinden 5 verdim.
    Eşimde bayıldı. Yeni ev kurduğumuz şu günlerde sitenize denk gelmek çok iyi oldu.

  • Çok Güzel Yazınız Olmuş Ayrıca Dekorasyonlarınız Çok İyi Herkese Tavsiye ederim sitenizi.Teşekkürler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.