Ev dekorasyonunda salonlar çok önemli bir rol oynamaktadır. Ev sahiplerinin işten geri kalan zamanının birçoğunu aile fertleriyle birlikte salonda geçirmekte, konuklar ise ziyaretleri boyunca salonlar da ağırlanmaktadır. Bu yüzden salon dekorasyonu büyük öneme sahiptir. Salon dekorasyonu önemli olduğu için bir hayli de uğraştırıcıdır. Hele ki salonunuz dikdörtgense işiniz daha da zorlaşmaktadır. Dikdörtgen salon dekore ederken koltukları adeta bir trenin vagonları gibi art arda dizmemeli, daha düzgün bir stil yaratarak şık ve modern bir salon oluşturmaya dikkat edilmelidir. Aslında dikdörtgen salon dekorasyonları kare salonlara nazaran daha kolay ve kullanışlıdır. Vereceğimiz püf noktalara dikkat ederek şahane bir dikdörtgen salon dekorasyonu yaratmanız mümkündür.

modern tasarımlar

Şık Dikdörtgen Salon Dekorasyonları

Öncelikle koltuklarınızı peş peşe dizmemeli, belirli bir kalıba sığdırmadan gözünüze hoş görünecek şekilde yerleştirmeli, daha sonra televizyon ve aksesuarları yerleştirmeye özen göstermelisiniz. Yemek masasını da salonda bulundurmayı seviyorsanız koltukların arka kısmında kalacak şekilde, kapı girişine yemek masasını yerleştirebilir, mutfaktan yapacağınız servisleri daha kolay hale getirebilirsiniz. Dikdörtgen salon dekorasyon fikirleri bununla da sınırlı değildir. Yemek masasının odanızda çok yer kaplamaması için yemek masanızı da dikdörtgen seçmeye dikkat etmelisiniz. Yemek masanızın kenar kısımlarının çok sivri olmaması da oldukça önemlidir. Dikdörtgen salonunuz dar olacağından çeşitli kazalara sebebiyet vermemesi açısından yuvarlak dikdörtgen masa isabetli bir karar olacaktır. Şık dikdörtgen salon dekorasyonu yapmak için dikkat etmeniz gerekenlerden bazıları bunlardır.

Dikdörtgen Salonlar Nasıl Daha Büyük Gösterilir

Dikdörtgen salonlarınızın tıkış tıkış, sıkışık ve daracık görünmemesi için salona çeşitli hilelerle derinlik ve boyut kazandırmanız mümkündür. Bunun için aynalar oldukça yardımcı olacaktır. Dikdörtgen salon dekorasyonu için aynalar olmazsa olmazdır. Büyük ve şık bir ayna hem salonunuzun ambiyansını değiştirecek, hem de salonunuzda yansıma yaparak daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Salonunuzu daha şık ve modern hale getirmek için koltuklarınızın üzerini koltuk şalları ve kırlentler ile süsleyebilirsiniz. Şık bir dikdörtgen salon dekorasyonu oluşturarak konuklarınızı evinize hayran bırakabilir, salonunuzda sevdiklerinizle yapacağınız keyifli sohbetlerin tadını çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Rengarenk Salon Dekorasyonu İle Baharı Karşılayın başlıklı yazımızda bahar mevsimine uygun dekorasyon örnekleri, içaaçıcı salon dekorasyonları ve renkli dekorasyonlar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 2 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 4,50 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.