Uzun yıllar boyu ev eşyaları arasında en çok kullanılan eşyalardan biri olan aynalar, desen ve motif seçenekleriyle artık dekorasyonların bir parçası diyebiliriz. Herkesinde bildiği gibi salonlarda ayna olması, evin ruhunu açmakta ve daha ferah bir görüntü sağlamaktadır. Bu nedenle desenli aynalar, salonlar için muhteşem ayrıntılardır. Bu ayrıntıların kullanılması, uzun yıllardan beri süregelen bir gelenektir. Salonlarda kullanacağınız ayna türleri ve desenleri, tüm görüntüyü etkilemektedir. Bu nedenle salon tasarımınıza mutlaka uyumlu olması ve salon içerisinde aykırı bir duruş sergilememesi, dekoratif aynalar için son derece önemli bir durumdur. Öte yandan desenli aynaların, her eve uygun desen seçenekleri bulunabilmektedir.

Klasik Havayı Salonunuza Desenli Aynalar ile Getirin

Bilindiği üzere desenli ayna modelleri genel anlamda klasik bir tasarıma sahip olan evlerde daha sık kullanılmaktadır. Salonda duran büyük ya da orta çaplı bir ayna, mekanın tüm havasını değiştirmektedir. Bu nedenle ayna seçimi konusunda çerçeve rengi ve desenleri, tamamıyla mobilyalar ve diğer unsurlar ile uyumlu olmalıdır. Evin dizaynına adeta geçmişten gelen bir huzur kokusu katan aynalar, duvarların klasikliği ve sıradanlığından evinizi kurtaracaktır. Salonunuz bir ayna sayesinde daha ferah bir görünüm elde edebilmektedir. Dikkat edilecek olursa, dizilerde veya filmlerde o devasa evlerin ana bölgelerinde ya da salonlarında mutlaka salon aynaları bulunmaktadır. Bu aynaların, iyi değerlendirilmesi ve faydalı bir şekilde kullanılması, evinizin dekorasyonuna olumlu bir şekilde yansıyacaktır.

kelebek desenli ayna

Evinizde Nostalji Esintileri

Ev dekorasyonlarında ve salonlarda bulunan aynalar oldukça önemli dedik ama aynanın yanına bir iki ufak ayrıntılar getirmek, daha mantıklı olacaktır. Mesela altın sarısı kıvrımlı çerçevelere sahip olan aynaların, hemen yanına ya da yakınına antika bir plak koymak, bununla birlikte vazo tercihinde bulunmak, salonunuzun muhteşem bir uyum yakalamasına neden olacaktır. Bunun yanı sıra konsol aynası ya da diğer ayna modelleri ile birlikte düşünülen bu detaylar, nostaljik bir hava nedeniyle evinizi daha şık gösterecektir. Günümüzde birçok dekorasyon mağazasında, dekoratif ayna modelleri bulabilmek mümkündür. Bu ayna modelleri ve gerekli kombinasyonlar ile evinizin sıradan salonunu, geçmişten esinlenilen bir salona dönüştürmek mümkün olacaktır.

İlginizi Çekebilir : Akdeniz Tarzında Salon Dekorasyonları başlıklı yazımızda Akdeniz Koltuk Takımı, Dekorasyonda Akdeniz Stili ve Salonda akdeniz stil desenleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.