Saatlerin yalnızca gün boyunca saatini göstermeye yarayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Saatler aynı zamanda bulunduğu oda da aksesuar niteliği taşıyan, odanın bütünlüğünü tamamlayan dekoratif parçalardır. Büyük duvar saatleri zengin ve şık bir mimariye sahip olmak açısından oldukça önemlidir. Aksesuar olarak saatleri kullanmayı seviyorsanız odanızın kocaman bir duvarını bile saate ayırabilirsiniz. Oturma odanızın boş bir duvarını boydan boya saate ayırarak kendinize özgü, şık bir görünüm elde edebileceğiniz gibi, büfelerin üst kısmında kalan alanı da değerlendirerek buraya uygun boyutlarda bir saati de dekor olarak kullanabilirsiniz. Dekor amaçlı kullanılan saatler genellikle büyük taşlı duvar saatleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortasında küçük saat olan yanlara doğru altın veya gümüş renginde taşlara sahip olan dekoratif duvar saatleri son dönemde oldukça rağbet görmektedir.

Modern Salon Duvar Saatleri

Büyük duvar saati alırken mobilyalarınıza uygun ürünleri seçmeye dikkat etmelisiniz. Tamamen eskinin hakim olduğu vintage ve Retro mobilyalara modern salon duvar saatleri uymayacağı gibi modern odalara da vintage ve Retro saatler uymayacak, odanızı sıkıcı bir hale getirecektir. Modern duvar saatlerinde sayıların dışarda bulunduğu göze çarpmaktadır. Bu saatlerde sayılar, akrep ve yelkovan tek bir halka içinde toplanmamış, ayrı ayrı kısımlara yayılmış haldedir. Ayrıca modern duvar saatlerinde rakamlar genellikle Latin harflerinden yazılıyken, dekoratif ürünlerde sayıları Romen rakamlarıyla yazılı olduğu dikkat çekmektedir. Tüm duvarı kaplayan dev duvar saati kullanarak odanızın havasını değiştirebilir, şık ve zengin bir görünüm elde edebilirsiniz.

dekoratif duvar saatleri

Dev Duvar Saatleri İle Farkınızı Yansıtın

Özellikle son yıllarda salonun bir duvarını tamamıyla kaplayan dev duvar saatleri oldukça rağbet görmektedir. Romen rakamlarıyla yazılı dev saatlerden edinerek salonunuzda kendi farkınızı yaratmanız ve yansıtmanız mümkündür. Devasa duvar saatleri kullanarak şıklığı ve modayı aynı anda yansıtabilir, evinizin kendinize özgün bir havaya bürünmesini sağlayabilirsiniz. Mobilyalarınıza uygun dev duvar saatinden edinerek evinizi şımartabilirsiniz. Dekoratif duvar saatleri arasında en çok beğenilen büyük duvar saatlerine sahip olarak salonunuzun eşsiz benzersiz bir görünüme kavuşmasını sağlayabilir, misafirlerinizin evinize hayran kalmasını sağlayabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Dekoratif Büyük Duvar Saatleri


(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

6 Yorumlar

  • Gerçekten çok hoş büyük duvar saatleri var. Bu aralar bu ürünler çok dikkatimi çekiyor. Yeni ev almayı düşünüyoruz. Büyük bir salonum olursa -ki bu şekilde olmasını istiyorum- o takdirde böylesi bir saat kullanacağım salonumda. Bilgilendirme için ayrıca teşekkürler. Çok tarz ürünler gördüm burada.

  • Birbirinden güzel modeller var bi o kadarda evimizin büyük olmasını gerektiğini düşünüyorum ki bu güzel saat modelleri evimize yakışması için ama yinede hepsi birbirinden güzelmiş

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.