Ev dekorasyonlarında, nadir bilinen ve biraz karmaşık bir yapıya sahip olan Country Stil ev dekorasyonu, dekorasyon unsurlarının harmanlanmış hali olarak tanımlanabilecek bir dekorasyon türüdür. Country ev dekorasyonu örnekleri, genel anlamda soft görünüme sahip olan ve toprak rengi tonlarının sıklıkla tercih edildiği örnekler olarak karşınıza çıkacaktır. Öte yandan bu tonlara ek olarak beyaz, kırmızı, mavi ve yeşil tonlarını da es geçmek yanlış olacaktır. Country Stil tarzına sahip olan bir ev dizayn etmek istiyorsanız, pastoral desenli halıları, ahşap renk tonlarına sahip olan mobilyaları ve düz renkli koltuk takımlarını unutmamak gerekmektedir. Bunun yanı sıra yine birçok dekorasyon mağazasında country dekorasyon ürünleri ile karşılaşmak ve bu ürünler arasında evinize uygun gördüklerinizi satın almak, bu konuda evinize zenginlik katacaktır.

Country Stil Tarzı Dekorasyon ile Eviniz Ferahlasın!

Country Stil tarzı bir evde daha çok retro renk tonlarının tercih edildiğini görebilmek mümkündür. Bu tarz, biracıkta modern bir köy evi ya da yeni trende uygun olan bir yayla olarak da tanımlanabilmektedir. İngiliz ve Amerikan tarzlarının öne çıktığı bu evde, ahşap ve klasik olan birçok dekorasyon unsuru, modern tarz ile kombinlenmektedir. Yine bununla birlikte country tarzı yatak odaları, söz konusu ev dekorasyon tarzının bir parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. Country Stil tarzı bir evde, konsol, avize ve porselenler, önemli olan dekorasyon parçalarıdır. Bu parçaların ise genel olarak country tarzı oturma odaları yerine, daha çok salonlarda ve yemek odalarında kullanılmaktadır. Öte yandan bu parçaların klasik tarzda olması son derece önemlidir.

Country Stil Tarzı Dekorasyon Uygulamaları

Country Stil tarzı bir evde, genel anlamda ev tekstil ürünlerinin biraz daha doğal ve dekora uyumlu olması gerekmektedir. Keten, pamuklu veya yün yapıya sahip olan ürünler bu konuda kabul görebilmektedir. Evinizde uyumlu olabilmek adına ise country tarzı giyim seçeneklerinden faydalanarak, misafirlerinizi ağırlamanız görsel açıdan şahane bir görüntüye neden olacaktır. Bununla birlikte mutlaka evinizin bir köşesinde plaklar ve bu plakları oynatabileceğiniz bir pikap olmalıdır. Bu plakların ise genel olarak country tarzı müzik çeşitleri içermesi, evinizin kusursuz bir Country Stil tarzına bürünmesine neden olacaktır.

İlginizi Çekebilir : Retro Ahşap Aksesuarlar İle Otantik Ev Dekorasyonları başlıklı yazımızda otantik ev dekorasyon fikirleri, otantik modelleri ve retro ev dekorasyon fikirlkeri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 4 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 4,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

2 Yorumlar

  • İleride evime Country stil dekorasyon yaptırmayı düşünüyorum,bilgi almak amacıyla sitenize girmiştim açıklayıcı ve bilgilendirici bir yazı olmuş,kafamdaki soru işaretleri yazınız sayesinde yok oldu teşekkür ederim.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.