Mutfak Dekorasyonu

Country Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Tarafından yazılmıştır Admin

Country Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Söz konusu mutfak dekorasyonu olunca akla ilk gelen orada yapılacak yemekler, geçirilecek uzun vakitler oluyor. Günün büyük bir kısmı mutfakta geçirildiği için dekorasyonunda rahatlık ve kolaylık, aranan en önemli iki özellik oluyor. Yemek yapmanın yanı sıra misafirlerin de ağırlandığı bir alan olduğu için hoş ve şık bir dekorasyona sahip olmasına da dikkat edilir. Evin genellikle her odasının gün ışığı alması gerekir. Bu mutfak içinde geçerlidir. Aradığınız şeyleri kolaylıkla bulmanız, rahatça işinizi halledebilmeniz için gün ışığı şarttır.

Aynı zamanda mutfak dekorasyonunda kullanılan malzemeler, eşyalarda önemlidir. Kaliteli ve uzun ömürlü ürünler seçtiğinizden emin olmalısınız. Mutfak dekorasyonunda tarz olarak ne istediğinize de karar verirseniz eğer, tam gönlünüze göre bir sonuç çıkacak demektir. Son zamanlarda beyaz rengin hakim olduğu sakin, sade ve ferah country mutfak tarzı kendini göstermeye başladı. Gün ışığını çok iyi almayan mutfaklar içinde en çok kullanılan tarz diyebiliriz. Sade ve şık bir mutfak dekorasyonu seviyorsanız, country tarz tam size göre.

Country Mutfak Tarzının Tercih Edilme Sebebi Nedir? 

Country kelimesi ingilizcede kırsal anlamına gelmektedir. Aslında bu dekorasyonunda tam olarak başladığı yerler kır evleri diyebiliriz. Bu yüzden country tarzdaki en önemli özellik doğallık. Ayrıca biraz nostaljik bir havasının olduğunu da söylememiz gerekir. Country tarz mutfaklar beyaz rengin asaleti ve şıklığı sayesinde ilk olarak göze hitap eder. Tasarlanma amacı tamamen ferah ve huzurlu bir ortamda yaşamanızı sağlamak içindir.

Mutfak modellerinde sizler için çok ince düşünülmüş detaylar mevcuttur. Son zamanlarda sadece mutfak dekorasyonunda değil salon ya da yatak odası dekorayonunda da country tarzı görmekteyiz. Sebebi ise insanların daha sade, doğal bir ortamda yaşamak istemeleri. Şehir hayatından bunalan birçok insan evini bu tarzda dekore ediyor ki kendini kır evinde gibi hissedip huzur bulabilsin.

Country Mutfak Tarzında Kullanılan Eşyalar

İngiliz ve Fransız kökenli olan country tarz, vintage görüntüsü ile diğer dekorasyon tarzlarına göre biraz daha farklı. Bu tarzda en çok göreceğiniz iki şey var. Bunlardan biri beyaz renk diğeri ise ahşap. Sadece mutfak değil diğer oda dekorasyonlarında da bu iki özelliği çok görebilirsiniz. Country mutfak dekorasyonunda beyaz renk, duvarlarda ya da mutfak dolaplarında tercih edilir. Ahşabın tavan, masa ya da zemin gibi alanlarda yoğun olarak kullanıldığı sıcak ve samimi bir ortam hakimdir. Mutfak mermeri genellikle beyaz desenli olarak seçilir.

Fransız country tarzında perdeler çoğu zaman çiçek desenli mutfak dekorasyon rengine uyum sağlayacak bir renktedir. Ancak İngiliz country tarzında genellike desen pek tercih edilmez. Perdeler tek ve ana renklerden oluşur. Bu tarz dekorasyonlar canlı çiçekler olmazsa olmazdır. Mutfağın her köşesindeki kesinlike rengarenk çiçekler görebilirsiniz.

Amerikan Tarzı Mutfak Dekorasyonu Ve Fiyatına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Amerikan Tarzı Mutfak Dekorasyonu Ve Fiyatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.